Aluron CMC Warta Zawiercie wygrywa 3:0 w meczu Indykpolem AZS Olsztyn ZDJĘCIA

Wiktoria Żesławska
Aluron CMC Warta Zawiercie wygrywa z Indykpol AZS Olsztyn

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Aluron CMC Warta Zawiercie wygrywa z Indykpol AZS Olsztyn Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Aluron CMC Warta Zawiercie
Z trzema punktami wrócili z Olsztyna siatkarze Aluron CMC Warta Zawiercie, po sobotnim meczu. W Olsztynie, w hali Urania zmierzyli się z Indykpolem AZS Olsztyn i wygrali 3:0. Jurajscy Rycerze nie zawiedli swoich kibiców, którzy także spędzili 8 godzin w autokarze, by kibicować swoim siatkarzom.

Aluron CMC Warta Zawiercie zdobywa trzy punkty w meczu Indykpolem AZS Olsztyn

W sobotę 26 września w hali Urania w Olsztynie siatkarze Aluron CMC Warta Zawiercie zagrali mecz z Indykpolem AZS Olsztyn. Bardzo ciekawe widowisko sportowe, które na początku mogło zaniepokoić fanów Jurajskich Rycerzy. Kilka godzin przed rozpoczęciem meczu, drużyna poinformowała w swoich social mediach, że w meczu zabraknie Grzegorza Boćka- kapitana drużyny i ulubieńca kibiców. Wyniknęło to z troski o jego stan zdrowia, a w Olsztynie rolę kapitana przejął znakomity atakujący - Mateusz Malinowski.

Początek pierwszego seta należał do gospodarzy- osiągnęli przewagę 8:1. Jurajscy rycerze szybko wyrównali, niedługo później wynik był już na poziomie 13:13 i od tego momentu, drużyna z Zawiercia była już nie do zatrzymania. Pierwszego seta wygrali z wynikiem 25:23. Tego i kolejnego seta zakończył niezastąpiony Mateusz Malinowski.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU INDYKPOL AZS OLSZTYN - ALURON CMC WARTA ZAWIERCIE

Mimo wielu bardzo dobrych zagrywek po stronie Indykpolu AZS Olsztyn, przede wszystkim w wykonaniu Javiera Concepciona, siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie walczyli o każdą piłkę. Świetną grę pokazali także przede wszystkim Piotr Orczyk oraz Max Cavanna, który został także MVP spotkania.

- Osobiście, jestem fanem Maxiego, bardzo dobrze mi się z nim gra. Według mnie, jest dokładnym rozgrywającym, z polotem, potrafi zaskoczyć przeciwnika i zasłużona nagroda dla niego dzisiaj. Mam nadzieje, że dalej będzie prezentował według mnie tak wysoki poziom, jak to robił do tej pory - powiedział po meczu Piotr Orczyk

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla Aluronu CMC Warty Zawiercie. Świadkami tej wygranej byli oczywiście wierni kibice z Zawiercia, którzy za swoimi siatkarzami, wybrali się w podróż, na prawie drugi koniec Polski.

Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 Indykpol AZS Olsztyn (25:23;25:18;25:16)

Aluron CMC Warta Zawiercie (Max Cavanna, Mateusz Malinowski, Michał Żurek, Piotr Orczyk, Garrett Muagututia, Flavio Gualberto, Patryk Czarnowski)

Indykpol AZS Olsztyn ( Jędrzej Gruszczyński, Javier Concepcion, Damian Schulz, Kamil Droszyński, Dmytro Teryomenko, Ruben Schott, Wojciech Żaliński)