Aluron CMC Warta Zawiercie wygrywa z Allianz Milano. Zobaczcie ZDJĘCIA kibiców! Koncert Jurajskich Rycerzy w Arenie Sosnowiec

Tomasz Kuczyński
10.01.2024 r. Arena Sosnowiec. Mecz Pucharu CEV: Aluron CMC Warta Zawiercie - Allianz Milano. Tomasz Kawka
W środę 10 stycznia 2024 roku w pierwszym meczu fazy play off Pucharu CEV siatkarzy Aluron CMC Warta Zawiercie pokonał Allianz Milano 3:0 i wykonała duży krok do awansu do ćwierćfinału. MVP został wybrany Karol Butryn. Spotkanie rozegrano w Arenie Sosnowiec w obecności 2.600 widzów. Zobacz ZDJĘCIA!

Zobacz te zdjęcia TUTAJ

Aluron CMC Warta Zawiercie przed meczem z Allianz Milano w Pucharze CEV w Sosnowcu nie straciła nawet seta eliminując w kolejnych rundach austriacki TSV Raiffeisen Hartberg, bułgarski Hebar Pazardżik i rumuński SCM Craiova. W fazie play off poprzedzającej ćwierćfinały drużyna trenera Michała Winiarskiego trafiła jednak na bardzo wymagającego przeciwnika z takimi gwiazdami jak 40-letni Bułgar Matej Kazijski, Argentyńczyk Agustin Loser, czy Japończyk Yuki Ishikawa. Rywalizację „Jurajskich Rycerzy” z drużyną z Włoch prowadzoną przez Roberta Piazzę określa się przedwczesnym finałem. W środę odbyła się pierwsza część tej rywalizacji.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z MECZU Aluron CMC Warta Zawiercie - Allianz Milano w Pucharze CEV, 10.01.2024 r.

Warta Zawiercie - Allianz Milano: Końcówka seta dla gospodarzy

W pierwszym secie zawiercianie odskakiwali na trzy punkty (12:9, 17:14, 22:19), ale włoski zespół za każdym razem odrabiał straty. Grę gospodarzy ciągnął Karol Butryn posyłając „pociski” z zagrywki i kończąc atakami ważne piłki. Przy wyniku 22:21 trener Winiarski poprosił o czas. Końcówka należała do Aluronu, który wygrał do 23.

Warta Zawiercie - Allianz Milano: Popis zawiercian

Wygrany pierwszy set napędził zespół z Zawiercia. Od remisu 6:6 gospodarze uciekli na 10:6 po asie Trevora Clevenota. Trener Piazza korzystał z przerw, robił zmiany, ale Warta była rozpędzona -13:7, 16:8 i 19:10. Gościom pozostało nieco poprawiać wynik, aby uwierzyć, że można wrócić do gry w trzecim secie. Gdy przewaga stopniała do 5 punktów Michał Winiarski profilaktycznie poprosił o czas. Pierwszą piłkę setową mieliśmy przy 24:17. Partię zakończył blokiem Tavares 25:19.

Warta Zawiercie - Allianz Milano: "Jurajscy Rycerze" dokończyli dzieła

Zespół z Mediolanu prowadził w trzecim secie 6:3, ale szybko był remis 6:6. Wprawdzie Clevenot zaatakował w aut ale na tym etapie Pucharu CEV nie ma wideoweryfikacji i goście mogli się tylko wściekać na sędziów. Szalał Butryn i za jego sprawą było 10:8. Od 12:12 Aluron zaczął punktową ucieczkę. Po dwóch asach Tavaresa było 15:12. Gdy asa posłał też Mateusz Bieniek mieliśmy już 20:14. Kibice w hali zaczęli świętować wygraną. Mecz atakiem ze środka zakończył Bieniek. Aby awansować do ćwierćfinału w rewanżu zawiercianom wystarczy na wyjeździe wygrać dwa sety.

MVP meczu został wybrany Karol Butryn, który zdobył 27 punktów.

Michał Winiarski (trener Aluronu):

Bardzo ważne jest dla nas zwycięstwo. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, szczególnie na zagrywce i to już kolejne nasze spotkanie, które w tym elemencie wygląda bardzo dobrze. Trafiliśmy na bardzo silny zespół i myślę, że nie pokazał wszystkiego, co może, ponieważ dzisiaj zagraliśmy bardzo dobrze. Natomiast zrobiliśmy tylko mały krok, a wszystko rozstrzygnie się w Mediolanie. Czeka nas bardzo trudne spotkanie i z takim nastawieniem musimy tam jechać.

Puchar CEV - faza play off: Aluron CMC Warta Zawiercie - Allianz Milano 3:0 (25:23, 25:19, 25:19)

Aluron Warta: Tavares, Butryn, Kwolek, Clevenot, Zniszczoł, Bieniek, Perry (libero) oraz Gąsior, Kozłowski
Allianz: Kazijski, Reggers, Loser, Piano, Ishikawa), Porro, Catania (libero) oraz Mergarejo, Zonta, Vitelli, Colombo (libero), Dirlić

Rewanż: 18 stycznia, godz. 20