Aluron Virtu CMC Zawiercie - Spor Toto Ankara 3:0 [ZDJĘCIA]

PM
Podrażnieni ostatnimi ligowymi przegranymi siatkarze Aluronu Virtu CMC Zawiercie rozbili Spor Toto Ankara. Turcy nie mieli większych szans na zwycięstwo w dąbrowskiej hali sportowej. Nie urwali gospodarzom ani jednego seta.

Aluron Virtu CMC Zawiercie ostatnich spotkań ligowych nie mógł zaliczać do najbardziej udanych. Najpierw dość sensacyjnie przegrał z MKS Będzin (0:3), a następnie Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle (0:3). Na dodatek, tuż przed meczem pucharowym, doszło do dość niespodziewanego odejścia z klubu Michala Masnego, dotychczasowego kapitana drużyny. W szeregach Jurajskich Rycerzy zastąpił go Piotr Lipiński. To wszystko sprawiło, że drużyna z Zawiercia na wczorajsze spotkanie wyszła niesamowicie skoncentrowana i zmotywowana. Rywalem podrażnionego zespołu Aluron Virtu CMC Zawiercie był Spor Toto Ankara.

Jurajscy Rycerze do meczu przystąpili w roli gospodarza i szybko okazali się wyjątkowo niegościnni. Wychodziło im praktycznie wszystko, a Turcy mieli problem z przyjęciem zagrywki. Z każdą kolejną akcją koncentracja Spor Toto Ankara spadała. Efekt? Pierwszy set zawiercianie wygrali do 13, a druga partia zakończyła się wynikiem 25:11. Swoich rywali do głosu dopuścili jedynie w trzecim secie. I to jedynie na krótki moment. W tej partii w drużynie z Zawiercia wkradło się rozprężenie. Szybko zareagował jednak trener Mark Lebedew, który poprosił o czas. Przerwa pozwoliła na złapanie odpowiedniego rytmu i postawienie kropki nad „i”. Jurajscy Rycerze seta wygrali do 19. Niesamowitą dyspozycją we wczorajszym meczu popisał się Alexandre Ferreira, nowy kapitan zespołu. Portugalczyk skończył aż 14 z 19 ataków. Kibiców najbardziej może cieszyć fakt, że widać było energię i powrót dawnej atmosfery w zespole.

Aluron Virtu CMC Zawiercie - Spor Toto Ankara 3:0 (25:13, 25:11, 25:19)