Aluron Virtu Warta Zawiercie - Czarni Radom 3:0

PM
Aluron Virtu Warta Zawiercie zapewniła sobie awans do półfinału fazy play-off PlusLigi. Zawiercianie pokonali w trzecim meczu Czarnych Radom. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0.

Ćwierćfinał fazy play-off PlusLigi pomiędzy Aluron Virtu Wartą Zawiecie, a Czarnymi Radom dostarczył nam ogromnych emocji. W pierwszym meczu ze zwycięstwa cieszyła się drużyna z Zawiercia (3:2). W rewanżowym meczu w Radomiu gospodarze wygrali (3:1) i doprowadził do remisu w rywalizacji. O tym kto awansuje do półfinału zdecydowało trzecie spotkanie.

Zawiercianie wyszli na mecz zmotywowani, ale lekko spięci. Czarni wyszli na dwupunktowe prowadzenie i nie pozwalali swoim przeciwnikom odrobić strat. Dobrze spisywał się Michał Filip, a radomianie straszyli rywali swoją zagrywką. W połowie seta ciężar gry wziął na siebie Mateusz Malinowski. Jurajscy Rycerze najpierw doprowadzili do wyrównania (15:15), a następnie zaczęli budować przewagę (18:15). Zaliczka wystarczyła do wygranej w pierwszym secie 25:20.

Jurajscy Rycerze nabrali "wiatru w żagle". Mocna zagrywka Alexandra Ferreiry odrzuciła rywali od siatki i pozwoliła zawiercianom wyprowadzać kolejne ciosy. Szybko udało im się wyjść na pięciopunktowe prowadzenie (10:5). Strata punktowa spowodowała, że gra radomian stała się bardzo nerwowa. Robert Prygiel szukał poprawy swojej drużyny w zmianach. Nie przynosiły one rezultatu. Set skończył się wygraną Aluron Virtu Warty Zawiercie, 25:19.

W trzecim secie zawiercianie nie pozwolili przeciwnikom na wyrwanie sobie zwycięstwa. Mocne zagrywki Mateusza Malinowskiego powodowały, że Czarni nadal nie mogli poradzić sobie z problemami w przyjęciu. Jurajscy Rycerze sporo grali środkiem, punktował Krzysztof Rejno. Radomianie mieli także problem z zatrzymaniem Marcina Walińskiego. Set zakończył się wygraną Aluron Virtu Warty Zawiercie, 25:17. Tym samym zawiercianie cieszyli się z wygranej w całym meczu 3:0 oraz awansem do półfinału fazy play-off.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Czarni Radom 3:0 (25:20, 25:17, 25:19)