Aluron Virtu Warta Zawiercie - Ślepsk Suwałki 3:1 [FOTO + WIDEO]

Paulina Musialska
Aluron Virtu Warta Zawiercie - Ślepsk Suwałki: Zawiercianie zatrzymali we własnej hali rozpędzony Ślepsk Suwałki. Była to dopiero druga przegrana lidera w sezonie.

Chociaż na początku seta nieznacznie przeważali rywale, to jego końcówka miała bardzo zaciekły przebieg. Na obu przerwach technicznych prowadzili przyjezdni z Suwałk, ale zawierciański zespół szybko doprowadzał do wyrównania. Dodatkowo, goście psuli sporo zagrywek. Szczęście dopisało Aluron Virtu Warcie Zawiercie, która pokonała rywali w pierwszym secie 27:25.

W drugiej partii ponownie mogliśmy zobaczyć niesamowicie zaciekłą rywalizację. Żaden z zespołów nie potrafił wypracować bezpiecznego prowadzenia. Kiedy już udawało się zdobyć kilka punktów przewagi, to rywale błyskawicznie doprowadzali do remisu. Po raz kolejny bardzo emocjonujący był koniec seta. Więcej "zimnej krwi" zachowali tym razem zawodnicy Ślepska, którzy wygrali 26:28.

Wyrównany był również początek trzeciego seta, ale wraz z upływem czasu coraz wyraźniejsza stawała się przewaga gospodarzy. Skutecznością popisywał się między innymi Łukasz Kaczorowski. Dodatkowo sporo błędów popełniali przyjezdni. Trzeci set to pewne zwycięstwo Aluron Virtu Warty Zawiercie, 25:21.

Czwarta odsłona meczu okazała się tylko dopełnieniem formalności. Zawiercianie szybko odskoczyli przeciwnikom na cztery punkty (5:1). Gospodarze popisywali się świetną zagrywką. Asa serwisowego zanotował między innymi Łukasz Swodczyk. W czwartym secie siatkarzom z Zawiercia wychodziło prawie wszystko. W ataku nie do zatrzymania był Łukasz Kaczorowski. Na środku dobrą dyspozycję prezentował Bartosz Dzierżanowski. Set zakończył się wygraną Aluron Virtu Warty Zawiercie, 25:19.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Ślepsk Suwałki 3:1 (27:25, 26:28, 25:21, 25:19)