Aluron Virtu Warta Zawiercie - Victoria Wałbrzych 3:0

Paulina Musialska
To spotkanie z pewnością dostarczyło kibicom Aluron Virtu Warta Zawiercie sporo emocji. Zawierciański zespół pokonał rywali 3:0, ale z pewnością nie był to łatwy mecz.

Chociaż Victoria Wałbrzych na początku pierwszej partii wypracowała cztery punkty przewagi (1:5), to na pierwszej przerwie prowadzili już gospodarze (8:7). W ataku skutecznością popisywali się Kamil Długosz i Łukasz Kaczorowski. Dzięki temu przewaga zawiercian systematycznie rosła. Nagle coś zacięło się jednak w grze gospodarzy i zespół z Wałbrzycha zdołał odrobić straty. Szczególnie nerwowa była końcówka seta. Więcej "zimnej krwi" zdołali zachować zawodnicy z Zawiercia, którzy pokonali rywali 32:30.

Przegrana w pierwszej partii zdecydowanie nie podziałała dobrze na Victorię, która nie mogła znaleźć sposobu na zatrzymanie przeciwników. Na pierwszej przerwie technicznej gospodarze prowadzili trzema punktami. Na drugiej - już sześcioma. Przyjezdni nie zdołali odrobić strat i przegrali 25:12.

Szczególnie wyrównana była trzecia odsłona rywalizacji. Skuteczni byli środkowi gospodarzy: Łukasz Swodczyk oraz Bartosz Dzierżanowski. W obronie świetnie spisywał się natomiast Dawid Ogórek. Trzeci set zakończył się wygraną Aluron Virtu Warty Zawiercie, 27:25.