Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Aluron Warta Zawiercie - UKS Strzelce Opolskie 3:0 [ZDJĘCIA]

DRAPA
Aluron Warta Zawiercie - UKS Strzelce Opolskie 3:0. Siatkarze z Zawiercia wygrali przed własną publicznością 3:0 (25:9), (26:24), (25:15) z UKS-em Strzelce Opolskie. Zobaczcie zdjęcia.

Aluron Warta Zawiercie - UKS Strzelce Opolskie 3:0

To był mecz bez historii, a zawodnicy Aluronu Warty Zawiercie wręcz zmiażdżyli swoich rywali.

Chorego Dominika Żmudę w pierwszej szóstce zawiercian zastąpił Dawid Ogórek, który był jednym z pierwszoplanowych aktorów premierowej partii.

Podobnie jak atakujący i blokujący Łukasz Żłobecki czy też szalejący na skrzydle Damian Zborowski. Drużyna z Zawiercia wygrała tę odsłonę… 25:9.

W drugiej partii było nieco trudniej, ale wymienioną trójkę wspierał także Maciej Janikowski i po wyrównanym boju udało się wygrać na przewagi.

W trzeciej partii większość punktów zdobywał natomiast dobrze dysponowany Mateusz Auguścik, którego dzielnie wspierali Jędrzej Brożyniak i Zborowski.

MVP meczu wybrano Macieja Janikowskiego, który odebrał statuetkę z rąk radnego sejmiku województwa śląskiego Mariana Gajdy.

Dodajmy, że w sobotę w zawierciańskim zespole zadebiutował środkowy Michał Kaczmarek, który ma za sobą występy w PlusLidze, a ostatnio grał w Lotosie Treflu Gdańsk.

Powiedzieli po meczu:
Albert Semeniuk, trener Aluronu Warty: Michał Kaczmarek miał dosyć długą przerwę (ponad 3 miesiące - dop. red.), dlatego na treningach staram się z nim konsultować i nie chcę go przeciążyć. Jak na tę drużynę, to bardzo doświadczony zawodnik i myślę, że z czasem będzie się jeszcze lepiej prezentował. Jeśli chodzi o sam mecz, to w pierwszym i trzecim secie to był pogrom, ale w drugim już nie. Cały czas apelowałem do chłopaków żebyśmy nie stanęli, ale dobrze, że na końcu przejęli inicjatywę i wygrali.

Maciej Janikowski: Od początku byliśmy skoncentrowani i nastawialiśmy się na to, że nie będzie łatwo. Zagraliśmy jednak bardzo dobre spotkanie. Przede wszystkim w pierwszym i trzecim secie bardzo dobrze zagrywaliśmy i przyjmowaliśmy, co spowodowało, że na skrzydłach atakowaliśmy praktycznie na pojedynczym bloku. W drugim secie było nerwowo, ale w końcówce udało nam się przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść.

Aluron Warta Zawiercie - UKS Strzelce Opolskie 3:0 (25:9), (26:24), (25:15)
Aluron Warta: Syguła, Żłobecki, Ogórek, Dzierżanowski, Janikowski, Zborowski, Szadkowski (libero) oraz Brożyniak, Auguścik, Król, Kaczmarek, Schmidt.

UKS: Szczepański, Pańczyszak, Szatkowski, Parcej, Ratajczak, Wilga, Pilichowski (libero) oraz Płocki, Stogniew, Antczak.