Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Badania onkologiczne w szpitalu w Zawierciu [ZDJĘCIA]

Patryk Drabek
Konferencja na temat badań onkologicznych w zawierciańskim szpitalu.
Konferencja na temat badań onkologicznych w zawierciańskim szpitalu. DRAPA
Badania onkologiczne w szpitalu w Zawierciu: W zawierciańskim szpitalu realizowany jest program badań onkologicznych układu pokarmowego skierowany do osób z powiatów zawierciańskiego i myszkowskiego.

Badania onkologiczne w szpitalu w Zawierciu

Projekt jest współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a do dofinansowania wybrano tylko jeden projekt z województwa śląskiego, właśnie ze Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

Jego wartość to prawie 2 miliony 346 tysięcy złotych, z czego prawie milion 877 tysięcy złotych to dofinansowanie, a wkład własny wynosi nieco ponad 469 tysięcy złotych.

Jeśli chodzi o pacjentów, to program jest bezpłatny i kompleksowy. W ramach projektu zaplanowano wykonywanie badań przesiewowych pod kątem nowotworów układu pokarmowego.

Programy profilaktyczne układu pokarmowego są skierowane do osób w wieku 40 lat i powyżej 40. roku życia, a więc do osób z grupy ryzyka.

Zawierciański szpital zdecydował się na taki projekt ze względu na stale rosnący odsetek zachorowań, a także bardzo dużą śmiertelność, która jest spowodowana wykrywaniem nowotworów w bardzo zaawansowanym stadium. Jeśli wynik badania przeprowadzonego w szpitalu będzie pozytywny, to pacjent zostanie skierowany na odpowiednie leczenie.

Oprócz badań przesiewowych, w ramach przedsięwzięcia zaplanowano też zakup wysokospecjalistycznego sprzętu do wykonywania badań, edukację zdrowotną oraz szkolenia personelu medycznego. Jeśli chodzi o sprzęt, to przewidziano zakup sprzętu laparoskopowego, aparatu USG ogólno-diagnostycznego, zestaw wideo-endoskopowy czy też stoły zabiegowe do badań endoskopowych.

Pacjenci mogą zgłaszać się osobiście lub telefonicznie (tel. 32 67 40 400). Z grupą pierwszych 1800 osób, które mieszkają na terenie powiatu zawierciańskiego lub myszkowskiego oraz mają 40 lub więcej lat zostanie uzgodniony termin zgłoszenia się na konsultacje lekarską, podczas której lekarz przeprowadzi wywiad z pacjentem i skieruje go na podstawowe badania.

Program zakłada również promocję zdrowia związaną z badaniami profilaktycznymi i zdrowym trybem życia. Projekt będzie realizowany w zawierciańskim szpitalu do końca kwietnia przyszłego roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto