Bieg dla uczczenia pamięci tragicznie zmarłego sierż. G. Załogi [XII Bieg Przełajowy - zdjęcia]

Paulina Musialska
XII Bieg Przełajowy im. sierż. G. Załogi: Za nami kolejna edycja biegu organizowanego ku pamięci sierż. Grzegorza Załogi, który w 2003 roku został śmiertelnie postrzelony przez przestępcę podczas pościgu. W tym roku na starcie pojawiło się 360 zawodników.

W czwartek, 1 października, w miejscowości Hutki-Kanki (gmina Łazy) odbył się XII Bieg Przełajowy im. sierż. G. Załogi.

W zawodach wzięło udział 360 zawodników z całej Polski. Byli to policjanci, strażnicy miejscy, strażnicy graniczni, reprezentanci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Szkoły Policyjnej w Katowicach oraz Lasów Państwowych.

Czekała na nich 3.6 kilometrowa trasa. Najmłodsi pokonywali trasę tylko raz. Kobiety - dwa razy. Najwięcej razy trasę przebiegli mężczyźni. Musieli oni zaliczyć trzy pętle.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Anna Ficner z KPP Złotoryja. Wśród mężczyzn do lat 40 najszybszy był Łukasz Oślizło z KMP w Katowicach. W kategorii mężczyźni pow. 40 lat wygrał Maciej Wojciechowski z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła KMP Katowice, której zawodnicy wyprzedzili rywali z KWP Radom oraz KWP Kraków.

Bieg jest organizowany dla uczczenia pamięci tragicznie zmarłego sierżanta Grzegorza Załogi, pełniącego służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Będzinie, który w 2003 roku został śmiertelnie postrzelony przez przestępcę podczas pościgu.