Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Do Łaz przyjadą seniorzy z całej Polski

PM
Już 27 maja nad zalewem Mitręga w Łazach odbędzie się kolejna Senioriada. To już dziewiąta edycja tej imprezy.

To już pewne. Łazy po raz kolejny zostaną gospodarzami Olimpiady Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych. Znamy już jej termin. Zawody odbędą się 27 maja.

- Jesteśmy na etapie pozyskiwania patronatów medialnych oraz sponsorów. W tym roku udało nam się dostać dofinansowanie w ramach Aktywizacji Społecznej Osób Starszych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Mamy już również regulamin naszego wydarzenia. Teraz odbywamy spotkania z ochroną, służbami medycznymi, sędziami oraz wolontariuszami - mówi Krystyna Męcik, prezes UTW Łazy.

Senioriada zostanie zorganizowana już po raz dziewiąty i cieszy się niesłabnącą popularnością. Zgłoszenia grup senioralnych przyjmowane są do 20 maja.

- Uczestnicy olimpiady to nie tylko Uniwersytety Trzeciego Wieku. To również Rady Seniora, akademie dla seniorów. Wpływają powoli pierwsze zgłoszenia. W tym roku wizytę zapowiedzieli Austriacy, Słoweńcy oraz Ukraińcy - mówi Krystyna Męcik. - To jedna z największych tego typu imprez w Polsce, Europie a może nawet i na świecie. Owszem są organizowane podobne wydarzenia, ale nigdzie nie ma aż dziesięciu dyscyplin sportowych, które oceniane są przez profesjonalnych sędziów - dodaje Krystyna Męcik.

W ubiegłym roku w Łazach pojawiło się na niej ponad 900 seniorów z 27 organizacji z całej Polski. Warto dodać, że Łaz przyjeżdżają również grupy seniorów spoza granic naszego kraju. Niewykluczone, że w tym roku pobity zostanie kolejny rekord frekwencji. Co jest najtrudniejsze w organizacji tak dużego przedsięwzięcia?

- Z roku na rok jest to coraz większe wyzwanie. Bardzo ważna jest dobra logistyka oraz pozyskanie pieniędzy na organizację wydarzenia. Koszt organizacji takiej jednodniowej olimpiady to ponad 170 tysięcy złotych. Wszystko kosztuje. Karetki, lekarze, ochrona, budowa miasteczka olimpijskiego, telebimy, specjalne namioty - wymienia Krystyna Męcik. - Dlatego tak ważne jest dla nas wygranie konkursów na dotacje oraz wsparcie ze strony firm. Bez nich nie moglibyśmy zorganizować tak dużego wydarzenia. Niewykluczone, że w kolejnych latach zdecydujemy się na organizację imprezy dwudniowej - podkreśla.

Bardzo ważni są również wolontariusze, którzy służą pomocą zarówno uczestnikom, jak i kibicom. Przy Senioriadzie pracuje ich około 300. To osoby, które współpracują z UTW Łazy, harcerze oraz strażacy-ochotnicy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto