Dotkliwa przegrana z Szombierkami

PM
Kolejna przegrana Warty Zawiercie. Tym razem zawiercianie zostali pokonani przez Szombierki Bytom.

Trwa „czarna seria” piłkarskiej Warty Zawiercie. Zawodnicy zawierciańskiego klubu zanotowali kolejną przegraną. Tym razem ulegli na wyjeździe Szombierkom Bytom. To już ósma przegrana Warty w tym sezonie.

Warta Zawiercie bardzo dobrze rozpoczęła sobotnie spotkanie. Już w 2 minucie gry objęła prowadzenie. Wynik meczu otworzył Rafał Nowak.

Radość zawiercian trwała jedynie do 23 minuty spotkania, gdy gospodarze doprowadzili do wyrównania rezultatu. Na listę strzelców po raz pierwszy w meczu wpisał się Jacek Jarnot. Jedenaście minut później Szombierki Bytom były już na prowadzeniu. Tym razem bramkarza Warty Zawiercie pokonał Mateusz Morys. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem korzystnym dla gospodarzy, 2:1.

Po przerwie zawiercianie próbowali odrobić straty. W 55 minucie na tablicy wyników ponownie pojawił się remis. Tym razem na listę strzelców wpisał się Adrian Marek.

W 61 minucie gospodarze ponownie znaleźli się na prowadzeniu, a bramkarza po raz drugi pokonał Jacek Jarnot. To jednak nie było ostatnie słowo tego zawodnika. Trzy minuty później Jacek Jarnot podwyższył prowadzenie swojego zespołu, a sam ustrzelił hat-trika.

Wynik meczu w 83 minucie ustawił Szymon Cichecki. Spotkanie zakończyło się wygraną Szombierek Bytom 5:2.

Warta Zawiercie zajmuje drugie miejsce w tabeli i traci aż czternaście punktów do lidera tabeli, czyli Gwarka Tarnowskie Góry. Zespół z Tarnowskich Gór ma jednak rozegrane o jedno spotkanie mniej niż zawiercianie.

Kolejny mecz Warta Zawiercie rozegra na własnym obiekcie. Jej rywalem będą rezerwy Rakowa Częstochowa. Początek meczu w środę, 10 maja, o godzinie 17.30.

Szombierki Bytom - Warta Zawiercie 5:2