Emocje w meczu Aluron CMC Warta Zawiercie - Indykpol AZS Olsztyn. Sprawdź, jak przebiegała walka o półfinał PlusLigi!

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Kibice w Zawierciu mieli powody do radości, bo Aluron CMC Warta po raz drugi pokonał w play off Indykpol AZS Olsztyn

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Kibice w Zawierciu mieli powody do radości, bo Aluron CMC Warta po raz drugi pokonał w play off Indykpol AZS Olsztyn Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
W rozegranym w piątek 7 kwietnia drugim meczu ćwierćfinałowym PlusLigi siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie pokonali Indykpol AZS Olsztyn 3:0. W play off zawiercianie prowadzą 2:0 i już tylko jednej wygranej brakuje im do awansu do półfinału. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Aluron CMC Warta Zawiercie - Indykpol AZS Olsztyn.

Mecz Aluron CMC Warta Zawiercie - Indykpol AZS Olsztyn

Siatkarze z Zawiercia po raz drugi pokonali w Wielkim Tygodniu drużynę z Olsztyna. Piątkowa wygrana, choć też odniesiona bez straty seta, przyszła im jednak dużo trudniej niż zwycięstwo odniesione w Wielki Czwartek.

Drugie spotkanie zaczęło się zgodnie z planem, czyli od szybkiego objęcia prowadzenia przez Aluron 6:2. Goście jednak nie tylko odrobili straty, ale po ataku Karola Butryna wyszli nawet na prowadzenie 11:10. Przy zagrywce Marcina Walińskiego Warta odskoczyła na 20:17, lecz Indykpol dzięki świetnej grze Szymona Jakubiszaka zdołał wyrównać na 20:20. Końcówka należała jednak do niesionych gorącym dopingiem gospodarzy, a seta skutecznym atakiem na 25:22 zakończył Krzysztof Rejno.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU ALURON CMC WARTA ZAWIERCIE - INDYKPOL AZS OLSZTYN

Druga partia miała podobny przebieg. Znów lepiej zaczęli ją zawiercianie prowadząc 3:0 i 7:4. Olsztynianie szybko jednak ich dogonili, a później objęli prowadzenie 11:9. Aluron po atakach Dawida Konarskiego ponownie odskoczył na 20:17. AZS obronił pierwszego setbola zmniejszając stratę do jednego punktu, lecz później wygraną Warty 25:23 przypieczętował Konarski.

W trzecim secie siatkarze z Olsztyna nie mieli już nic do stracenia i zaczęli go od prowadzenia 6:3 po zagrywce Taylora Averilla. Zawiercianie dogonili ich dopiero przy stanie 9:9, a po raz pierwszy na prowadzenie wyszli dopiero po skutecznym bloku Miłosza Zniszczoła na 12:11.

Wyrównana walka trwała do stanu 18:18. Końcówka należała jednak do gospodarzy wspieranych przez 1500 fanów szczelnie wypełniających trybuny hali przy Blanowskiej. Zawiercianie wygrali trzeciego seta 25:21, a ostatnią piłkę skończył Waliński.

MVP meczu wybrany został Konarski, a Aluron dalej musiał sobie radzić bez wracającego po chorobie do pełni sił Bartosza Kwolka. Zawierciańscy kibice znów stworzyli w Jurajskiej Twierdzy gorącą atmosferę i po dwóch zwycięstwach w play off Jurajskich Rycerzy w dobrych nastrojach spędzą święta.

Aluron CMC Warta Zawiercie - Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:22, 25:23, 25:21)
Warta
Zniszczoł, Tavares, Kovacević, Rejno, Konarski, Waliński, Danani (libero) oraz Łaba, Kalembka, Dulski.

Olsztyn Jakubiszak, Pająk, Karlitzek, Averill, Butryn, Andringa, Hawryluk (libero) oraz Lipiński, Król.

W play off 2:0 dla zawiercian (gra się do trzech zwycięstw). Kolejny mecz w sobotę 15 kwietnia w Iławie.

Emocje w meczu Aluron CMC Warta Zawiercie - Indykpol AZS Ols...