Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Erasmus + w Zespole Szkół w Żarnowcu - w dobie pandemii uczniowie mogą skorzystać z programu online

Wiktoria Żesławska
Wiktoria Żesławska
ZSRCKU w Żarnowcu
Program Erasmus + cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczniów szkół w całej Polsce. Daje możliwość międzynarodowych wymian, dzięki czemu oprócz podstawowego kształcenia, uczniowie uczą się w praktyce nowych języków, poznają obce kultury. Epidemia koronawirusa zmieniła jednak oblicze tego programu - w szkole w Żarnowcu zajęcia odbywają się online.

Erasmus + w Żarnowcu

Od 2019 roku Zespół Szkół Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu organizuje wymiany międzynarodowe w ramach programu Erasmus +. Uczniowie mają możliwość współpracować ze szkołami z Węgier oraz Słowenii. Projekt, w którym szkoła bierze udział, nosi nazwę „ Dziedzictwo naszych dziadków jest przyszłością naszych wnuków – nasze wspólne dziedzictwo narodowe i kulturowe” . Gdy było to możliwe, uczniowie brali udział w wielu wyjazdach edukacyjnych, na których rozwijali swoje umiejętności językowe - językiem przewodnim jest język angielski. Pandemia, zmieniła jednak oblicze nawet Erasmusa.

- W czasie pandemii Covid-19 niemożliwym stało się zorganizowanie bezpiecznego wyjazdu i pobytu w ramach wymiany uczniowskiej, aby jednak pozostać w kontakcie staramy się takie spotkania organizować w sposób wirtualny poprzez aplikację Microsoft Teams. Młodzież ma okazję porozmawiać, opowiedzieć o swoich zainteresowaniach, przeprowadzić Quizy o swoim kraju, zapoznać się z historią i dziedzictwem naturalnym. .

W spotkaniach udział biorą nauczyciele i uczniowie ze szkoły Ginnasio Antonio Sema Pirano ze ze Słowenii, Hogyes Endre Gimnazium z Węgier oraz z Zespołu Szkół Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu - informuje szkoła.

Na czym polega program?

Dzięki przede wszystkim wyjazdom edukacyjnym, uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności językowe. Opcje są różne, choć szkoła w Żarnowcu realizuje projekt, w którym językiem wiodącym jest język angielski. To wspaniała okazja dla uczniów, by mogli rozmawiać w tym języku z osobami z innych państw - dzięki temu uczą się w najbardziej praktyczny sposób. Podczas spotkań gromadzą informacje o kulturze, czy tradycji innych państw, dzięki czemu tworzą na tej podstawie rozmaite broszury, czy quizy. Projekt został zarejestrowany na platformie e-Twinnung, gdzie w wirtualnej przestrzeni Twinspace uczniowie mogą dzielić się swoimi działaniami.

- Liczymy na pozytywny odbiór projektu ze strony uczniów, rodziców, nauczycieli, a także społeczności lokalnej. Projekt Erasmus + będzie miał wpływ na propagowanie uczenia się przez całe życie, rozwijania kompetencji kluczowych, wzrost pewności siebie, rozwój cech tolerancji i otwartości. Ponad to wzbogaci i uatrakcyjni ofertę edukacyjną naszej placówki, wyróżni ją oraz rozreklamuje oraz nasz region - informują.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto