Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Euromisja Młodych Nowoczesnych dotarła do Zawiercia: chcą wprowadzenia waluty Euro w Polsce

Wiktoria Żesławska
Wiktoria Żesławska
Młodzi propagują wprowadzenie waluty Euro jako obowiązującej w Polsce.
Młodzi propagują wprowadzenie waluty Euro jako obowiązującej w Polsce. Wiktoria Żesławska
Przedstawiciele stowarzyszenia Młodzi Nowocześni od kilku tygodni pojawiają się w kolejnych miastach województwa śląskiego w ramach Euro Misji. W związku z słabą pozycją i wartością złotówki, propagują wprowadzenie w Polsce waluty Euro. Niedługo pojawią się również w Mikołowie.

Przedstawiciele Młodych Nowoczesnych w Zawierciu z Euromisją

Wielu Polaków z zaniepokojeniem słucha kolejnych doniesień o rosnącej inflacji, podnoszonych stopach kredytowych, a także o coraz słabszej pozycji złotówki. Prognozy w tej kwestii na najbliższe miesiące nie są zbyt optymistyczne. W związku z tym, przedstawiciele stowarzyszenia Młodzi Nowocześni chcą przekonywać społeczeństwo do poparcia wprowadzenia waluty Euro w Polsce. Dlaczego? Ma to przynieść przede wszystkim stabilizację na rynku.

- Polski złoty znajduje się obecnie w tragicznej sytuacji. Złe, upolitycznione, nieodpowiedzialne zarządzanie polską polityką monetarną przez prezesa Glapińskiego, wysoka inflacja i wojna w Ukrainie osłabiają polską walutę. Inwestorzy wybierają w tym czasie o wiele lepszą alternatywę - Euro, jak pokazuje obecna sytuacja, jak i perspektywy na przyszłość polskiej gospodarki, musimy ją jak najszybciej przyjąć. Przyjęcie Euro jako obowiązującej waluty jest nasza misją - młodych ludzi, którym nie jest obojętne to, co będzie działo się w przyszłości - mówił Mateusz Gwóźdź, sekretarz regionalny stowarzyszenia Młodzi Nowocześni.

W dużych miastach jak Częstochowa, Katowice, czy Sosnowiec, Euro Misja spotkała się z dużym poparciem. Wraz z młodymi ludźmi stanęli politycy, samorządowcy, a także ekonomiści. Przedstawiciele Euro Misji podkreślają, że w przyjęciu waluty Euro, Polska nie byłaby odosobniona. W najbliższych latach walutę przyjmą kraje takie jak Chorwacja, czy Bułgaria.

- Euro nie jest niczym nowym i niestandardowym. Każdego dnia korzysta z niego ponad 340 milionów osób - 65 proc. mieszkańców Unii Europejskiej i 45 proc. mieszkańców Europy. Nadszedł czas na zwiększenie tej liczby o 38 milionów obywateli i obywatelek Unii Europejskiej - mówił Paweł Dobosz, sekretarz generalny Młodych Nowoczesnych.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto