Polecamy

14. Inna działalność usługowa © Orna Wachman/pixabay.com
[2/16]

14. Inna działalność usługowa

Jedynie 3% pracowników z tej branży obawia się utraty pracy. Dla 9% ryzyko nie jest ani za duże, ani za małe. 36% badanych ocenia ryzyko jako małe, a 42% zatrudnionych w tej branży w ogóle nie obawia się utraty pracy.


Instytut Badawczy Randstad zapytał Polaków o obawy związane z ryzykiem utraty pracy. Przedstawiamy branże, w których zdaniem pracowników ryzyko zwolnienia jest największe.

Zdarza się, że ludzie tracą pracę. Czy myślisz, że w ciągu najbliższych miesięcy możesz utracić obecną pracę lub że Twoja obecna umowa nie zostanie przedłużona? Czy ryzyko z tym związane jest… duże/ani duże, ani małe/w ogóle się tego nie obawiam/nie wiem, trudno powiedzieć


Jak wynika z badania Monitor Rynku Pracy przeprowadzonego przez Instytut Badawczy Randstad, III kw. 2019 r. to kolejny okres, w którym obawa o utratę pracy rośnie. 9% Polaków uważa, że ryzyko utraty pracy jest duże, 32% ankietowanych ocenia, że ryzyko związane z utratą pracy jest małe, zaś 21 proc. zatrudnionych ocenia, że ryzyko nie jest ani duże, ani małe.

Najnowsze wiadomości

reklama