Jurajscy Rycerze pokonali rywali z Katowic [ZDJĘCIA KIBICÓW]

PM
Aluron Virtu Warta Zawiercie zna receptę na zatrzymanie GKS Katowice. Zawiercianie pokonali rywali 3:0. Zobaczcie zdjęcia z meczu.

Zawiercianie nadali rywalizacji swój rytm już od pierwszego seta. Dobre przyjęcie, skuteczne ataki Grzegorza Boćka i Łukasza Swodczyka oraz szczelny blok. To właśnie te elementy sprawiły, że goście nie mogli znaleźć sposobu na zatrzymanie swoich przeciwników. U katowiczan szwankowało przyjęcie. Popełniali takż sporo prostych błędów. Przegrana w pierwszym secie okazała się wyjątkowo dotkliwa. Set zakończył się wynikiem 25:15.

W drugim secie zespół z Katowic poprawił przyjęcie. Swoją zagrywką rywali nękał Paweł Pietraszko. i pozwolił swojej drużynie na chwilę wyjść na prowadzenie (4:2). Gospodarze szybko zmienili losy seta. Wyrównali, a następnie wyszli na prowadzenie (6:4) Ataki Gonzalo Quirogi i niezłe przyjęcie nie wystarczały do odrobienia strat. Aluron Virtu Warta Zawiercie świetnie grała w bloku i asekuracji. Dopiero zagrywka Pawła Pietraszko pozwoliła GKS-owi doprowadzić do wyrównania (14:14). Ruszyła walka „punkt za punkt”, z której w końcówce partii zwycięsko wyszli gospodarze. Najpierw wyszli na prowadzenie (23:21), a następnie pokonali przeciwników do 21.

Najbardziej wyrównany początek miał trzeci set. Obie drużyny starały się nie pozwolić swoim przeciwnikom na wypracowanie przewagi. W końcu w ataku ponownie „odpalił” Grzegorz Bociek, którego GKS nie potrafił zatrzymać. Prowadzenie gospodarzy stawało się coraz pewniejsze (16:12). Pojedyncze punkty zdobywali co prawda Paweł Pietraszko i Rafał Sobański.Na moment udało im się zniwelować straty (20:19), ale Jurajscy Rycerze nie pozwolili, aby wygrana wymknęła im się z rąk. Set zakończył się wygraną Aluron Virtu Warty Zawiercie, 25:21.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - GKS Katowice 3:0 (25:15, 25:21, 25:21)