Jurajscy Rycerze przegrywają we własnej hali 0:3 z Asseco Resovią Rzeszów

Wiktoria Żesławska
Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 Asseco Resovia Rzeszów
Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 Asseco Resovia Rzeszów Wiktoria Żesławska
We wtorek, 9 lutego o 20:30, w hali przy Blanowskiej w Zawierciu, Jurajscy Rycerze zmierzyli się z zawodnikami drużyny Asseco Resovia Rzeszów. Dla zawodników z Rzeszowa było to "szybkie 3:0". Pokonali Zawiercie w trzech setach.

Stracona przewaga Zawiercia

Zawiercianie spotkanie z Rzeszowem rozpoczęli od trzech oczek przewagi i dobrej skuteczności w bloku. Przy stanie 8:5 o pierwszy czas poprosił trener Asseco. Skuteczności nie brakowało także w Rzeszowie - drużyna nadrobiła stratę punktów, doprowadzając jeszcze w połowie seta do prowadzenia o pięć oczek nad gospodarzami, do czego definitywnie przyczynił się Karol Butryn. Zawiercie sukcesywnie odrabiało straty, lecz zawodnicy Resovii skutecznie im to utrudniali. Utrudnili ostatecznie, kiedy set zakończył się wynikiem 25:22 dla gości.

Druga partia dla Rzeszowa

Swoją passę kontynuowali Rzeszowianie na początku drugiej części spotkania, utrzymując duże prowadzenie nad gospodarzami. Drużyny spotkały się dopiero, gdy na koncie każda z nich miała po 12 punktów. Po stronie Aluronu skutecznie punktował Halaba, choć przy 15. oczku dla Rzeszowa i on został zatrzymany blokiem. 22:18 dla Resovii wygladało dla gospodarzy niebezpiecznie. Po stronie Zawiercia pojawiły się kolejne błędy, a Rzeszów punktował zagrywką. Mając sześć oczek zapasu grali już wygraną drugiego seta. Druga część spotkania należała do gości - zakończyła się wynikiem 25:19 dla Asseco.

Trzy punkty zostają w Asseco

Resovia skutecznie punktowała znów od początku seta, zdobywając sporą przewagę. By doprowadzić do remisu Jurajscy Rycerze musieli popracować nad skutecznością ataku, ponieważ goście podbijali nawet najtrudniejsze piłki. Pierwszy remis osiągnęli mając po 11 oczek. Drużyny dłuższy czas walczyły o każdy punkt nie pozwalając sobie na przewagę. Do bezpiecznych trzech oczek nad gospodarzami Resovia doprowadziła przy 18:15. Przewaga szybko wyniosła już pięć punktów - Rycerze zdawali się nie być przygotowani na tak mocne akcje w wykonaniu Butryna. Pierwszą piłkę setową i meczową Rzeszowianie zagrali mając pięć punktów przewagi nad Zawierciem. Przy drugiej piłce meczowej Resovia wygrywa 25:20, a cały mecz, nie tracąc seta. Wracają do domu z trzema punktami.

Mvp: Fabian Drzyzga

Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 Asseco Resovia Rzeszów (22:25'19:25;20:25)
Aluron: Malinowski, Halaba, Flavio, Muagututia, Niemiec, Cavanna, Żurek, Gjorgiev, Bociek, Orczyk
Resovia: Drzyzga, Cebulj, Jendryk, Butryn, Szerszeń, Tammemaa, Potera, Mariański, Krulicki, Hain