Jurajscy Rycerze wracają w wielkim stylu. Wygrywają z Indykpol AZS Olsztyn 3:0. Zobaczcie zdjęcia!

Wiktoria Żesławska
Aluron CMC Warta Zawiercie wygrywa z Indykpol AZS Olsztyn 3:0.
Aluron CMC Warta Zawiercie wygrywa z Indykpol AZS Olsztyn 3:0. Wiktoria Żesławska
Sobotnie spotkanie w ramach 16.kolejki Plusligi rozegrały drużyny Aluron CMC Warta Zawiercie oraz Indykpol AZS Olsztyn. Mecz nie trwał długo, zakończył się fenomenalną wygraną Aluronu 3:0. Siatkarze z Zawiercia zaczynają nadrabiać punkty po ostatnich porażkach! Zobaczcie zdjęcia!

Przełamanie Aluron CMC Warta Zawiercie

Na taki wynik z pewnością czekali wszyscy kibice z Zawiercia. Po ostatnich porażkach Jurajskich Rycerzy, w końcu jest przełamanie - podopieczni Igora Kolakovica pokonali drużynę z Olsztyna 3:0. Rycerze rozpoczęli pierwszy set od chwilowej przewagi, którą za chwile odebrali im Olsztynianie. Mimo to, przyjezdni szybko zaczęli przegrywać 4:8. Po stronie Jurajskich Rycerzy właściwie bezbłędne bloki oraz ataki zadecydowały o wygranej pierwszego seta do 23. Goście i tak dogonili Aluron, który przez sporą część seta uciekał im o kilka punktów.

Walka o każdy punkt

Kolejny set był dużo bardziej wyrównany. Obie drużyny nie odpuszczały i ciężko było im utrzymać jakąkolwiek przewagę. W połowie seta istny popis dał Piotr Orczyk, zdobywając dla swojej drużyny trzy punkty i zapewniając prowadzenie 15:13. To zdawało się trochę zbić z tropu gości, którzy zaczęli popełniać coraz to więcej błędów. Kiedy Rycerze mieli nad nimi przewagę 22:17 zaczęli nadrabiać, lecz brakło im czasu i zgubiło kilka błędów, co dało siatkarzom z Zawiercia kolejny wygrany set.

Końcówka pełna emocji

Na początku trzeciego seta zrobiło się niebezpiecznie - Olsztynianie po świetnych zagrywkach Wojciecha Żalińskiego prowadzili 3:0 Znakomicie spisywał się Paweł Halaba, który od połowy drugiego był na boisku po stronie Aluronu. Świetnie spisywał się on, ale i Piotr Orczyk, czy Mateusz Malinowski, którego atakiem, na korzyść Rycerzy zakończyła się trzecia i ostatnia seria spotkania.