Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kandydaci w powiecie zawierciańskim na prezydentów, burmistrzów oraz wójtów. Jaki mają program? Poznajcie ich

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Wybory samorządowe odbędą się już 7 kwietnia 2024 roku. O stanowiska prezydenta, burmistrzów i wójtów z 10 miast i gmin powiatu zawierciańskiego powalczy w sumie 26 osób.
Wybory samorządowe odbędą się już 7 kwietnia 2024 roku. O stanowiska prezydenta, burmistrzów i wójtów z 10 miast i gmin powiatu zawierciańskiego powalczy w sumie 26 osób. shutterstock
Wybory samorządowe odbędą się już 7 kwietnia 2024 roku. O stanowiska prezydenta, burmistrzów i wójtów z 10 miast i gmin powiatu zawierciańskiego powalczy w sumie 26 osób - 8 pań i 18 panów. W tym materiale prezentujemy wszystkich kandydatów. Poznajcie ich sylwetkę.

Kandydaci na prezydentów, burmistrzów oraz wójtów w powiecie zawierciańskim

Największa liczba kandydatów ubiega się o urząd prezydenta w Zawierciu, jest ich pięciu. Najmniej, bo tylko jeden kandydat, ubiega się o urząd burmistrza Szczekocin. Oto prezentacje kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów w poszczególnych miastach i gminach powiatu zawierciańskiego.

Kandydaci na prezydenta - Gmina Zawiercie

W Zawierciu o urząd prezydenta ubiega się pięciu kandydatów. Są nimi: Łukasz Konarski obecny prezydent, który stara się o reelekcję z ramienia KWW Ruch Samorządowy Łukasza Konarskiego, Jarosław Mazur - startujący z KWW Jarosława Mazura Zawiercie w Sercu. Były prezes ZGK w Zawierciu, Anna Nemś - z Koalicji Obywatelskiej, była wiceminister gospodarki oraz zastępca prezydenta miasta Zawiercie, Paulina Pietras z PiS to obecna naczelnik Wydziału Geodezji w Zawierciu. Michał Myszkowski - radny rady miejskiej w Zawierciu startujący z KWW Miłośników Ziemi Zawierciańskiej.

Więcej szczegółów o tych kandydatach poznacie - kliknij TUTAJ.

Kandydaci na burmistrza - Gmina Poręba

W Porębie o urząd burmistrza ubiega się dwóch kandydatów. Pierwszy z nich to Tomasz Kwapisz, lokalny przedsiębiorca, startujący z KWW Tomasza Kwapisza Wszystko dla Poręby. Jego program znajdziecie TUTAJ.

Drugi kandydat to obecny burmistrza Ryszard Spyra, startujący z KWW Ryszarda Spyry Jedność i Przyszłość. Jego program wyborczy znajdziecie TUTAJ.

Kandydaci na burmistrza - Gmina Łazy

O urząd burmistrza Łaz powalczą: obecny burmistrz Maciej Kaczyński z KWW Macieja Kaczyńskiego Skutecznie dla Gminy. Jego program znajdziecie kliknij TUTAJ.

Krzysztof Furman z KWW Krzysztof Furman Skuteczność i Rozwój, obecny zastępca naczelnika Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Zawierciu. Więcej informacji o jego kandydaturze znajdziecie kliknij TUTAJ.

Łukasz Radkow, prezes biura księgowego, startujący z ramienia KWW Łukasza Radkowa Nowe Łazy. Więcej informacji o Jego programie wyborczym znajdziecie kliknij TUTAJ.

Poznajcie kandydatów na zdjęciach

Kandydaci na burmistrza - Gmina Ogrodzieniec

Tutaj o urząd walczą dwie kobiety. Obecna burmistrz Anna Pilarczyk, startująca z ramienia KWW Anny Pilarczyk. Więcej informacji o jej kandydaturze znajdziecie TUTAJ.


Martyna Brożek
, startująca z ramienia KWW Ogrodzieniec w Waszych Rękach to pracownik samorządowy. Więcej informacji o jej programie znajdziecie tutaj.

Kandydaci na wójta - Gmina Kroczyce

W gminie Kroczyce o urząd wójta stara się dwoje kandydatów, pierwszy obecnie sprawujący tę funkcję Stefan Pantak, który startuje z ramienia KWW Lepsza Przyszłość. Jest jednym z wójtów z najdłuższym stażem w Polsce.

Aneta Głażewska, przedsiębiorczyni startująca z ramienia KWW Anety Głażewskiej.

Kandydaci na burmistrza - Gmina Pilica

O urząd burmistrza Pilicy stara się trzech kandydatów: obecnie sprawujący ten urząd Artur Janosik z KWW Artura Janosika.

Mariusz Perek, przedsiębiorca z KWW Ratujmy nasze Wspólne Dobro MIG Pilica Mariusz Perek. Więcej o informacji o Jego kandydaturze znajdziecie TUTAJ.

Grzegorz Rodacki , pracownik firmy OSPEL startujący KWW Grzeogorza Rodackiego. Więcej informacji o Jego programie wyborczym znajdziecie TUTAJ.

Kandydaci na wójta - Gmina Irządze

Tutaj o urząd wójta rywalizuje troje kandydatów: obecny wójt Jan Molenda z KWW Nowoczesna Stabilizacja.

Dorota Dudzik z KWW Z Wami dla Was Dorota Dudzik.

Dariusz Wieczorek – KWW Nowy Horyzont. Więcej informacji o Jego kandydaturze znajdziecie TUTAJ.

Gmina Szczekociny

Tutaj jedynym kandydatem i obecnie sprawującym funkcję burmistrza jest Jacek Lipa z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Kandydaci na burmistrza - Gmina Włodowice

Adam Szmukier – obecny burmistrz z KWW Adama Szmukiera Razem dla Miasta i Gminy Włodowice, który przyczynił się do przywrócenia Włodowicom statusu miasta. Więcej informacji o Jego programie wyborczym znajdziecie kliknij TUTAJ.

Dorota Wnuk - dyrektor Miejskiego Zespołu Obsługi Ekonomiczno - Administracynej Szkół w Zawierciu, startująca z ramienia KWW Doroty Wnuk Szansa na Rozwój. Więcej informacji o jej kandydaturze znajdziecie kliknij TUTAJ.

Kandydaci na wójta - Gmina Żarnowiec

Tutaj na urząd wójta gminy mamy troje kandydatów: obecnie sprawujący tę funkcję Grzegorz Scelina z KWW Bezpieczna Gmina. Więcej informacji o Jego programie wyborczym - kliknij TUTAJ.

Małgorzata Miąsko z KWW Odnowa przez Uczciwość. Więcej informacji o jej programie wyborczym znajdziecie kliknij TUTAJ.

Krzysztofa Wrona z KWW Krzysztofa Wrony.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto