KPS Kęty - Aluron Virtu Warta Zawiercie 0:3

PM
Aluron Virtu Warta Zawiercie
Kęczanin Kęty - Aluron Virtu Warta Zawiercie: Drugie zwycięstwo w sezonie zanotowali siatkarze Aluron Virtu Warty Zawiercie. Zawierciański zespół w dobrym stylu pokonał na wyjeździe KPS Kęty.

Dotychczas zawiercianie nie mogli zanotować sezonu do zbytnio udanych. W czterech kolejkach tylko raz cieszyli się ze zwycięstwa. W sobotę dopisali na swoje konto kolejny komplet punktów.

Pierwotnie mecz miał zostać rozegrany w Zawierciu. Nastąpiła jednak zmiana i gospodarzem został KPS Kęty. Aluron Virtu Warta Zawiercie świetnie poradził sobie na wyjeździe.

Początek pierwszego seta nie wskazywał jednak, że na zawierciański zespół czeka łatwa rywalizacja. Przez długi czas trwała wyrównana walka "punkt za punkt", a na drugą przerwę techniczną na prowadzeniu byli gospodarze (16:13). Aluron Virtu Warta Zawiercie zdołał jednak odwrócić losy pierwszej partii i zwyciężył 22:25.

Drugi set przez długi czas przebiegał w bardzo podobny sposób. Zawiercianie zdołali jednak odskoczyć rywalom. Bezpieczną przewagę utrzymali aż do końca partii, która zakończyła się wynikiem 23:25.

W trzecim secie goście ponownie nie pozostawili większych szans na zwycięstwo. Partia zakończyła się wygraną Aluron Virtu Warta Zawiercie 20:25.

Aluron Virtu Warta Zawiercie awansowała na dziewiąte miejsce w tabeli I ligi. Na swoim koncie zgromadziła dotychczas 7 punktów.

Kolejny mecz już w najbliższą sobotę. Zawiercianie podejmą we własnej hali AGH Kraków.

KPS Kęty - Aluron Virtu Warta Zawiercie 0:3 (22:25, 23:25, 20:25)