KS Viret CMC Zawiercie wygrywa piąty raz z rzędu. Pokonali drużynę z Ostrowca Świętokrzyskiego

Wiktoria Żesławska
Pokonali we własnej hali zawodników z Ostrowca Świętokrzyskiego.
Pokonali we własnej hali zawodników z Ostrowca Świętokrzyskiego. Fotograf Tomasz Sobota
Zawodnicy klubu sportowego Viret CMC Zawiercie zaliczają ostatnio wielkie pasmo zwycięstw. W sobotę, 8 maja, po raz piąty z rzędu pokonali przeciwnika. Tym razem była nim drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego. Zawiercianie znów odesłali przeciwnika do domu po porażce.

Pierwsza połowa dla Ostrowca

Pierwsza połowa spotkania należała do drużyny KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Skutecznie punktowali Jakub Ćwięka oraz Maciej Jeżyna. Nie oznacza to jednak, że źle w tej połowie wypadło Zawiercie. Kolejnymi punktami odpłacali się skrzydłowi z Zawiercia - Szymon Mucha i Kacper Cegłowski. Gospodarze aż do przerwy przegrywali spotkanie, lecz tylko dwoma bramkami. W drugiej połowie byli jednak znacznie skuteczniejsi.

Piąta wygrana dla Zawiercia

Od samego początku szczypiorniści z Zawiercia nadrabiali straty. W całym spotkaniu aż 13 bramek zdobył Kacper Cegłowski. Szybko udało się doprowadzić do bardzo bezpiecznej przewagi. Zawiercianie właściwie mogli już dyktować tempo i przebieg całego spotkania. Zakończyli je spektakularną wygraną 30:23. Wszystko wskazuje na to, że Zawiercie zakończy ten sezon w pierwszej czwórce.