Które drogi w powiecie zawierciańskim do remontu? Jakie plany i zamierzenia? Sprawdź!

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Remont drogi w okolicach Morska.
Remont drogi w okolicach Morska. Starostwo Powiatowe w Zawierciu
Zarząd Powiatu odpowiedzialny jest za drogi na terenie powiatu zawierciańskiego, a swoje zadania wykonuje przy pomocy Wydziału Dróg Powiatowych Starostwa Powiatowego w Zawierciu. Poza pracownikami wydziału w strukturze powiatu funkcjonują także trzy zespoły ds. remontów i napraw, działające w ramach Centrum Usług Wspólnych w Zawierciu, które wykonują zadania z zakresu służby drogowej. Jakie nowe inwestycje drogowe są planowane i realizowane w powiecie? Jaki jest obecny stan dróg?

W ramach poprawy infrastruktury drogowej na terenie powiatu zawierciańskiego do końca kadencji planowane jest dokończenie rozpoczętych bądź zaplanowanych inwestycji ujętych w budżecie powiatu i wieloletniej prognozie finansowej.

Rozpoczęte bądź zaplanowane inwestycje drogowe w powiecie zawierciańskim do końca obecnej kadencji

 1. Przebudowa drogi powiatowej nr 1725 S na odcinku Włodowice - Morsko oraz Skarżyce - Żerkowice - poprawa bezpieczeństwa ruchu na drogach lokalnych.
 2. Przebudowa dróg powiatowych nr 1767 S i 1776 S w miejscowościach Wólka Ołudzka, Jeziorowice, Otola, Wola Libertowska i Żarnowiec - poprawa bezpieczeństwa ruchu na drogach lokalnych.
 3. Rozbiórka istniejącego i budowa nowego wiaduktu nad torami PKP (CMK) w ciągu drogi powiatowej nr 1711 S Włodowice - Rzędkowice - Zdów w miejscowości Wygoda - poprawa bezpieczeństwa ruchu na drogach lokalnych.
 4. Przebudowa drogi powiatowej nr 1775 S relacji Pradła-Siedliszowice- Solca - Etap I Pradła-Siedliszowice - poprawa bezpieczeństwa ruchu na drogach lokalnych.
 5. Przebudowa wiaduktu nad torami PKP w ciągu drogi powiatowej nr 1745 S Trzebyczka - Głazówka w miejscowości Trzebyczka - poprawa bezpieczeństwa ruchu na drogach lokalnych.
 6. Przebudowa skrzyżowania drogi powiatowej nr 1707 S ulicy Glinianej z drogą powiatową nr 1709 S ulicą Przyjaźni w Zawierciu (sporządzenie dokumentacji) - poprawa bezpieczeństwa na drogach lokalnych.
 7. Rozbudowa drogi powiatowej 1759 S Łany Małe - Żarnowiec z rozbiórką istniejącego mostu w km 1+107 i budową nowego mostu na rzece Pilica wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej w miejscowości Żarnowiec (sporządzenie dokumentacji) - poprawa bezpieczeństwa na drogach lokalnych.
 8. Rozbiórka istniejącego mostu i budowa nowego drogowego obiektu inżynierskiego w ciągu drogi powiatowej nr 1749 S Pilica-Przychody w miejscowości Dobra (sporządzenie dokumentacji) - poprawa bezpieczeństwa na drogach lokalnych.
 9. Przebudowa drogi powiatowej nr 1770 S od drogi wojewódzkiej nr 794 w miejscowości Sierbowice do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1768 S w miejscowości Łany Wielkie - relacji Sierbowice, Siadcza, Dobraków, Otola, Łany Wielkie (sporządzenie dokumentacji) - poprawa bezpieczeństwa na drogach lokalnych Przebudowa drogi powiatowej nr 1726 S Kromołów - Kiełkowice - poprawa bezpieczeństwa ruchu na drogach lokalnych.
 10. Przebudowa drogi powiatowej nr 1730 S Zawiercie - Pomrożyce - Parkoszowice - Włodowice (sporządzenie dokumentacji) - poprawa bezpieczeństwa ruchu na drogach lokalnych.
 11. Przebudowa drogi powiatowej nr 1714 S km 1+940 do km 5+529 w Górze Włodowskiej (sporządzenie dokumentacji) - poprawa bezpieczeństwa ruchu na drogach lokalnych.
 12. Przebudowa dróg Powiatu Zawierciańskiego w Gminie Kroczyce - poprawa bezpieczeństwa na drogach lokalnych.
 13. Przebudowa drogi powiatowej nr 1767S w miejscowości Koryczany polegająca na wykonaniu utwardzonego pobocza - poprawa bezpieczeństwa ruchu na drogach lokalnych.
 14. Przebudowa drogi powiatowej nr 1017S w miejscowości Dzibice polegająca na wykonaniu utwardzonego pobocza - poprawa bezpieczeństwa ruchu na drogach lokalnych.

- Poza zamierzeniami inwestycyjnymi na bieżąco przeprowadzane są remonty dróg powiatowych przez pracowników Centrum Usług Wspólnych w Zawierciu a także przy wykorzystaniu wykonawców zewnętrznych - informuje Starostwo Powiatowe.

Poza inwestycjami drogowymi, które są już ujęte w budżecie powiatu oraz w wieloletniej prognozie finansowej, planowane są także inne do realizacji

W zakresie budowy chodników/utwardzonych poboczy:

 • Przebudowa chodników przy ul. Krakowskiej w m. Szczekociny.
 • Przebudowa drogi powiatowej nr 1722 S w miejscowości Ryczów Kolonia polegająca na wykonaniu utwardzonego pobocza.

Opracowanie dokumentacji projektowej:

 • Przebudowa drogi powiatowej nr 1726 S na odcinku od Udorza do granicy powiatu zawierciańskiego – sporządzenie dokumentacji.
 • Przebudowa drogi powiatowej nr 1776 S w na odcinku od DP 1767 S do skrzyżowania z DP 1768 S w m. Chlina Górna – sporządzenie dokumentacji.

- Wskazane powyżej zamierzenia są planami, które w zależności od możliwości finansowych Starostwa Powiatu Zawierciańskiego mogą ulec zmianie. Po pozyskaniu dodatkowych środków zewnętrznych mogą być realizowane także inne zadania nie ujęte powyżej - informuje Powiatu Zawierciański.

Kontrole dróg w powiecie zawierciańskim

W wyniku przeprowadzonej kontroli okresowej stanu technicznego dróg w powiecie, wykonanej przez Transcomp Sp. z o.o. wyliczono, że wartość średnia (średnia ważona) oceny technicznej dla całej sieci dróg objętych przeglądem wynosi 3,49 pkt. w skali punktowej 0-5 pkt.

Łączna długość dróg powiatowych na terenie Powiatu Zawierciańskiego wynosi aktualnie 547 km. Zdecydowana większość tych dróg znajduje się poza granicami administracyjnymi miast - jest to ponad 424 km.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wysokie dopłaty do węgla – kończy się termin składania wniosków

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie