Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Liga Juniorów. Viret CMC Zawiercie: Olimpia II Piekary Śląskie 35:25

Paulina Musialska
Juniorskie drużyny piłki ręcznej rozpoczęły sezon 2019/2020. W meczu inauguracyjnym Viret CMC Zawiercie zmierzył się przed własną publicznością z Olimpią II Piekary Śląskie. Zobaczcie zdjęcia.

Ruszyła liga juniorów piłki ręcznej mężczyzn. W piątek, 27 września, juniorski Viret CMC Zawiercie zmierzył się z Olimpią II Piekary Śląskie. Mecz rozegrany został w hali sportowej przy ulicy Blanowskiej w Zawierciu.

Piątkowy mecz lepiej rozpoczęli zawiercianie, którzy już w 5. minucie zanotowali serię czterech trafień z rzędu i odskoczyli przeciwnikom na różnicę czterech bramek (6:2). Olimpia miała trudności z odrobieniem tych strat. Chociaż jej zawodnikom udawało się dopisać na swoje konto pojedyncze bramki, to przewaga gospodarzy cały czas oscylowała w okolicach trzech "oczek". Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 16:13.

Po przerwie obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. To szczypiorniści z Zawiercia nadawali tempo grze. Zawiercianie sporo grali prawym skrzydłem, gdzie praktycznie nie do zatrzymania był Paweł Wójcik. Sporo bramek dokładali Krzysztof Bednarz i Jakub Mroczkowski. W końcówce meczu Viret CMC Zawiercie zanotował dwie serie czterech bramek z rzędu. Pozwoliło im powiększyć swoją przewagę aż do dziesięciu bramek. Mecz zakończył się wynikiem 35:25.

Viret CMC Zawiercie - Olimpia II Piekary Śląskie 35:25 (16:13)