LKS Caro Rzeczyca - Aluron Warta Zawiercie 2:3

DRAPA
Paweł Guzik (Aluron Warta Zawiercie)
LKS Caro Rzeczyca - Aluron Warta Zawiercie 2:3: Podopieczni Alberta Semeniuka po pięciosetowym boju wygrali w Rzeczycy. To miejscowość, w której kilka miesięcy temu wywalczyli awans do I ligi.

Pierwszy set był wyrównany, ponieważ na punkty zdobywane przez gospodarzy odpowiadał Damian Zborowski.

Zawiercianie potrafili jednak odskoczyć w tej partii, a zadecydowały o tym świetne zagrywki Mateusza Auguścika oraz Łukasza Żłobeckiego.

Do tego poziomu w polu zagrywki dostosował się Radosław Zbierski, a kolejne piłki ze środka kończył Bartosz Dzierżanowski. Pierwszą partię zawiercianie wygrali do 17.

W drugiej odsłonie podopieczni Alberta Semeniuka przegrywali już 2:6, 3:10 i 7:16. Tych strat nie udało się już odrobić…

Trzecia partia to już popis Auguścika oraz Łukasza Szarka. Niestety zawiercianie nie podtrzymali dobrej passy w kolejnej odsłonie i doszło do tie breaka.

W decydującym secie zawiercianom mogła podciąć skrzydła kontuzja Żłobeckiego. Godnie zastąpił go jednak Michał Mysera. W tej partii wyróżnili się jednak także Zbierski, Auguścik i Szarek, a mecz zakończył się zwycięstwem Aluronu Warty.

LKS Caro Rzeczyca - Aluron Warta Zawiercie 2:3 (17:25), (25:17), (17:25), (25:19), (11:15)
Aluron Warta Zawiercie: Syguła, Dzierżanowski, Zborowski, Żłobecki, Zbierski, Auguścik, Szadkowski (libero) oraz Brożyniak, Szarek i Mysera.