Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Na zabytkowym Osiedlu TAZ w Zawierciu powstanie nowa sieć wodno-kanalizacyjna. Pod nowe budynki komunalne, ale nie tylko. WIDEO

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Wideo
od 16 lat
Na zabytkowym Osiedlu TAZ w Zawierciu, pod budowę trzech nowych kamienic, ale nie tylko, powstanie nowa sieć wodociągów i kanalizacji. Miasto Zawiercie na tę inwestycję otrzymało kwotę dofinansowania blisko 2 mln złotych z nowej transzy rządowego Programu Nowy Ład. Ma ona poprawić komfort i jakość obecnych i przyszłych mieszkańców tego osiedla. Jakie są szczegóły inwestycji?

Na zabytkowym Osiedlu TAZ w Zawierciu powstanie nowa sieć wodno-kanalizacyjna

W początkowym etapie inwestycji pod nazwą: „Budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz wodociąg na terenie osiedla TAZ w Zawierciu” wykonywana jest obecnie dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych oraz koszt inwestorski. Obejmie ona ulicę Westerplatte na długości 600 m oraz ul. Niedziałkowskiego.

Dzięki tej inwestycji nową infrastrukturę wodno-kanalizacyjną zyskają mieszkańcy ulic Niedziałkowskiego 3 i Westerplatte 6, zostanie ona także doprowadzona do planowanych trzech nowych budynków przy ul. Westerplatte 16 i 18 oraz Niedziałkowskiego 10 na działce 15/12.

- To jest idealne rozwiązanie w kontekście wybudowania na tym osiedlu trzech nowych budynków komunalnych dla mieszkańców Zawiercia. Środki dofinansowaniu w wysokości 2 mln złotych z Rządowego Programu Polski Ład, będziemy mogli doprowadzić nową infrastrukturę wodno-kanalizacyjną do nowych budynków, ale nie tylko, co da mieszkańcom godne warunki życia i mieszkania - mówi Justyna Miszczyk, zastępca prezydenta miasta Zawiercie.

W kolejnym ogłoszonym przetargu zostanie wyłoniony wykonawca projektu. W stanie obecnym na obszarze Osiedla funkcjonują kanały ogólnospławne, ujmujące zarówno ścieki bytowe, jak i deszczowe z przyległych nieruchomości zabudowanych w większości budynkami wielorodzinnymi, obiektami handlowymi, usługowymi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto