Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe drogi za ponad 54 mln złotych dla Gminy Włodowice! Najmniejsze miasto w Śląskiem stawia wysoko. Zobacz WIDEO i ZDJĘCIA

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Wideo
od 16 lat
W mieście i gminie Włodowice, które od 1 stycznia br. jest nowym miastem na mapie Polski, dzięki dofinansowaniom z rządowych programów, zostaną przebudowane i wybudowane drogi za ponad 54 miliony złotych. Mają być one odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, wzbogacać atrakcyjność miasta i gminy oraz przyciągnąć nowych inwestorów. Zobaczcie wideo.

Gmina Włodowice będzie miała nowe drogi za ponad 54 mln złotych

Remonty dróg, oprócz w samych Włodowicach, zostaną przeprowadzone w jurajskich miejscowościach gminy: Górze Włodowskiej, Morsku, Skałce czy Hucisku. Remonty dróg mają uatrakcyjnić jurajską gminę, przyciągnąć nowych inwestorów i poprawić komfort mieszkańców.

- Dostajemy środki na drogi strickte gminne, staramy się, aby jak najwięcej tych dróg robić, bo w tej chwili drogi są bardzo ważne i oczekiwane przez nasze społeczeństwo - mówi Adam Szmukier, burmistrz gminy i miasta Włodowice.

Powiat Zawierciański w ramach Rządowego Programu Polski Ład pozyskał kwotę dofinansowanie ponad 24 mln zł na rozbiórkę i budowę nowego wiaduktu nad linią kolejową CMK w Rzędkowicach w gminie Włodowice.

Droga ta prowadzi do centralnych szlaków, atrakcji i zabytków Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz jest głównym szlakiem komunikacyjnym dla mieszkańców gminy Włodowice.

-Decyzja dotycząca realizacji inwestycji podyktowana jest bardzo złym stanem technicznym istniejącego obiektu. Inwestycja powyższa ma zapewnić bezpieczeństwo użytkowników dróg powiatowych oraz użytkowników kolei. Obecnie trwają przygotowania do wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na realizację robót budowlanych - mówi Gabriel Dors, starosta zawierciański.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto