Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nowoczesny wiadukt w Hucisku na DW 792! Oto przyszłość szlaku Jury. Zobacz WIDEO i ZDJĘCIA z inwestycji w pow. zawierciańskim

OPRAC.:
Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Wideo
od 16 lat
Pow. zawierciański. W Hucisku w gminie Włodowice oddano do użytku długo wyczekiwany nowy i nowoczesny wiadukt nad torami CMK w ciągu DW 792. Obiekt powstał na miejscu rozebranego wcześniej wysłużonego ponad 50-letniego wiaduktu. DW 792 łączy czołowe jurajskie miejscowości Żarki i Kroczyce oraz stanowi jedną z najważniejszych dróg prowadząca przez i do atrakcji Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Zobacz zdjęcia -kliknij TUTAJ!

Hucisko w gminie Włodowice zyskało nowoczesny wiadukt

Pod kątem technicznym, ustój nośny wiaduktu stanowią dwa łuki stalowe o przekroju skrzynkowym ze stężeniem rurowym typu X połączone żelbetowymi wezgłowiami z konstrukcją pomostu. Podpory słupowe przyczółków wiaduktu posadowione są bezpośrednio na podłożu wzmocnionym kolumnami gruntowo-cementowymi w technologii Jet grouting. Nowy i nowoczesny obiekt wiadukt zapewni przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort poruszani się po nim.

-Zadanie na pewno do łatwych nie należało. Obejmowało rozbiórkę istniejącego wieloprzęsłowego obiektu mostowego w przedmiotowej lokalizacji i budowę w tym samym miejscu nowego wiaduktu jednoprzęsłowego łukowego o rozpiętości teoretycznej 80 m - tłumaczy Krzysztof Klimosz, członek zarządu województwa.

Zobaczcie zdjęcia nowego wiaduktu

-Wiadukt zastąpił istniejący mocno wyeksploatowany obiekt mostowy z lat 70., przeprowadzający drogę klasy G nad czynną zelektryfikowaną linią kolejową nr 004 (CMK) relacji Grodzisk Mazowiecki – Zawiercie - tłumaczy Krzysztof Klimosz, członek zarządu województwa.

Inwestycja ma duże znaczenie także dla lokalnej społeczności ponieważ skróci czas poruszania się między sąsiadującymi miejscowościami i powiatami. Prace przy rozbiórce i budowie trwały trzy lata, a koszt inwestycji wyniósł 20 mln złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto