Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Ospel Wierbka - Centuria Chechło 5:4 [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Patryk Drabek
Ospel Wierbka pokonał przed własną publicznością 5:4 Centurię Chechło. Dwie bramki dla podopiecznych Mirosława Nowakowskiego zdobył Dawid Bartos, a po trafieniu dołożyli Dawid Ziaja, Bartosz Szwaja i Przemysław Lis.

Ospel Wierbka - Centuria Chechło 5:4

Piłkarze Ospelu przystąpili do tego spotkania nieco rozluźnieni i już w 2. minucie stracili gola. Przy pięknym uderzeniu z rzutu wolnego autorstwa Dawida Bębnowskiego Leszek Ziaja miał niewiele do powiedzenia.

Podopieczni Mirosława Nowakowskiego odpowiedzieli już pięć minut później, kiedy to po błędzie bramkarza futbolówkę wyłuskał Dawid Ziaja i dograł do Dawida Bartosa, który trafił do siatki.

W 13. minucie Paweł Tkacz dograł do Ziai, a ten umieścił piłkę w długim rogu. Ospel prowadził 2:1, ale to był dopiero początek emocji.

Wciąż atakowali gospodarze, a po podaniu Artura Nowakowskiego Bartos trafił tylko w boczną siatkę, lecz już po pół godzinie gry napastnik Ospelu był faulowany w polu karnym.

Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Bartosz Szwaja i pewnie posłał ją do bramki.

Przyjezdni jednak nie odpuszczali i trzy minuty później zdobyli kontaktową bramkę za sprawą Norberta Jezuity.

Tymczasem na boisku trwała wymiana cios za cios. A. Nowakowski trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę, a po szybkiej kontrze Bębnowski minął już bramkarza, lecz piłkę z linii bramkowej wybił Paweł Myca.

Ostatnie pięć minut pierwszej połowy wstrząsnęło Centurią. Najpierw piłka po strzale Przemysława Lisa odbiła się od słupka i wpadła do bramki, a już w doliczonym czasie gry Bartos efektownym „szczupakiem” wykończył dogranie A. Nowakowskiego.

Ospel Wierbka wygrywa w Kocikowej [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Po zmianie stron piłkarze z Chechła zdobyli jeszcze dwie bramki, ale nie zdołali odebrać gospodarzom zwycięstwa i Ospel wygrał ostatecznie 5:4.

Ospel wystąpił w składzie: L. Ziaja - Myca, Szwaja, J. Nowakowski, Słowikowski, Tkacz, A. Nowakowski, Mróz (15. Mrówka, 75. G. Dylewski), Lis, D. Ziaja, Bartos.