Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oto firmy które zaprojektują obwodnice Kroczyc, Pradeł i Szczekocin w powiecie zawierciańskim

Anna Dziedzic
Anna Dziedzic
Na budowę tych obwodnic czekają mieszkańcy oraz przewoźnicy, którzy przez Zawiercie, Kroczyce, Pradła i Szczekociny tylko przejeżdżają.
Na budowę tych obwodnic czekają mieszkańcy oraz przewoźnicy, którzy przez Zawiercie, Kroczyce, Pradła i Szczekociny tylko przejeżdżają. Google Maps

Obwodnica Kroczyc: 9,2 km

I tak 9,2-kilometrową obwodnicę Kroczyc zaprojektuje spółka Gramar z Lublińca. Zrobi to za prawie 2 mln zł. (1,99 mln zl). W sumie złożono 13 ofert. Projekt i uzyskanie odpowiednich decyzji administracyjnych będą gotowe w 23 miesiące.
7 dodatkowych miesięcy przewidziane jest dla realizacji obowiązków wynikających z procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych, a 79 miesięcy na pełnienie nadzoru autorskiego nad wykonaniem robót budowlanych.

Obwodnica Pradeł: 2,2 km

Dużo krótszą, bo zaledwie 2,2 - km obwodnicę Pradeł także zaprojektuje wspomniana już lubliniecka firma Gramar za 1,18 mln zł. Tu również projekt z decyzjami ma być gotowy w 21 miesięcy. Kolejnych 7 miesięcy to obowiązki związane z przetargiem na wykonawcę drogi, a 79 miesięcy przewidziane jest na pełnienie nadzoru autorskiego nad wykonaniem robót budowlanych.

Obwodnica Szczekocin: 13,1 km

Ostatnia z obwodnic będzie najdłuższa, bo będzie liczyła 13,1 km. To obwodnica Szczekocin i Goleniów. Z trzynastu złożonych ofert, najkorzystniejszą złożyła spółka Mosty Katowice. Spółka zrobi to za 3,47 mln zł. Tu także projekt powstanie w 24 miesiące. Kolejnych 7 miesięcy przewidziane jest na pomoc w procedurze przetargowej, a następne 79 miesięcy to na pełnienie przez firmę nadzoru autorskiego nad wykonaniem robót budowlanych.

Budowa nie wcześniej niż w 2023 r.

Wszystkie trzy obwodnice mają odciążyć obecną DK 78, biegnącą przez te miejscowości. Nie będą dwupasmówkami, ale drogą jednojezdniową z szerokimi poboczami. Według wstępnych założeń GDDKiA, budowa obwodnic Kroczyc, Pradeł i Szczekocin rozpocznie się najwcześniej w 2023 roku. Potrwa około dwóch lat

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto