Pierwsza przegrana Viretu CMC Zawiercie [FOTO]

PM
Stało się. Viret CMC Zawiercie zanotował pierwszą w tym sezonie przegraną. Zawiercianie zostali zatrzymani przez AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce.

W sobotę, 1 kwietnia, Viret CMC Zawiercie zmierzył się na własnym boisku z AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce. Chociaż zawiercianie stawiani byli w roli zdecydowanego faworyta, to przyjezdni postanowili sprawić wszystkim niespodziankę.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Dobrą skutecznością popisywali się Mateusz Bugaj i Łukasz Szymański. Na każde trafienie zawiercian błyskawicznie odpowiadali ich rywale. Gospodarze mieli szczególne problemy z zatrzymaniem Marka Glity. W końcówce tej części gry lepiej spisywał się Viret CMC Zawiercie, który zdołał wypracować dwubramkową przewagę.

Druga połowa nie układała się po myśli zawierciańskiego klubu. Przewaga gospodarzy szybko stopniała, a rywale byli bardzo skuteczni w ataku. W 47 minucie przyjezdni z Kielc prowadzili już trzema bramkami (21:24). Zawiercianie zdołali jeszcze doprowadzić do wyrównania (25:25), ale Politechnika Świętokrzyska nie pozwoliła wyrwać sobie zwycięstwa. Mecz zakończył się wygraną gości 27:29.

Najwięcej bramek dla Viretu CMC Zawiercie zdobył Mateusz Bugaj, który do bramki rywali trafiał dziewięć razy. Dobrze w meczu spisywał się również Kamil Buchcic. Bramkarz Viretu obronił dwa rzuty karne.

- Mecz z AZS Politechnika Świętokrzyska był jednym z gorszych meczy w naszym wykonaniu. Nie do końca wiem czym to było spowodowane. Zawiodła zarówno defensywa, jak i skuteczność w ataku - mówił Kamil Buchcic, bramkarz Viretu. - AZS zaskakiwał nas szybkimi rzutami z podłoża i z drugiej linii. Jako zespół nie potrafiliśmy sobie z tym poradzić. Mogę zapewnić wszystkich kibiców i sympatyków klubu, że to co wydarzyło się w ostatnim spotkaniu było tylko słabszą dyspozycja dnia. To, że jesteśmy na pierwszym miejscu w tabeli nie jest przypadkiem, a skutkiem ciężko wykonanej pracy - dodał Kamil Buchcic.

Viret CMC Zawiercie - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 27:29 (14:12)