Pierwsza wygrana w play-off [FOTO + WIDEO]

PM
Patrycja Bargieł FOTO
W ubiegłą sobotę świetnie spisali się siatkarze Aluron Virtu Warta Zawiercie. Zawierciański zespół pokonał na wyjeździe APP Krispol Września. Zobaczcie zdjęcia.

W sobotę, 4 marca, ruszyła faza play-off I ligi siatkówki mężczyzn. Na Aluron Virtu Warta Zawiercie czekało wyjazdowe spotkanie z APP Krispol Września. Rywal zawiercian zajął siódme miejsce w tabeli rundy zasadniczej.

Zawierciański zespół bardzo dobrze spisał się w pierwszym meczu fazy play-off. Swoją dominację na boisku potwierdził już w pierwszym secie. Dobra zagrywka Michała Żuka sprawiała gospodarzom problemy w przyjęciu. Zawodnicy APP Krispol Września mieli również problem z wyprowadzeniem skutecznego ataku, ponieważ większość ich prób zatrzymywała się na dobrze ustawionym bloku rywali. Pierwszy set to wygrana Aluron Virtu Warta Zawiercie, 12:25.

APP Krispol Września szybko pozbierał się po przegranej w pierwszym secie. Druga partia to bardzo wyrównana walka "punkt za punkt". W końcówce seta lepiej spisali się zawiercianie, którzy wygrali 23:25.

Początek trzeciej odsłony meczu to dominacja zespołu z Wrześni, który bardzo szybko wypracował siedmiopunktową przewagę (9:2). Trener zawiercian zdecydował się na korekty w składzie swojego zespołu. Na boisku pojawił się Bartosz Dzierżanowski, a Aluron Virtu Warta Zawiercie zaczął odrabiać straty z początku partii. Dobra zagrywka Kamila Długosza pozwalała natomiast na skuteczną grę blokiem. Zawiercianie doprowadzili do wyrównania (16:16). Wtedy rozpoczęła się walka "punkt za punkt", z której zwycięsko wyszli goście. Aluron Virtu Warta Zawiercie wygrał 26:28. W całym spotkaniu zawiercianie pokonali rywali 0:3. MVP spotkania został Jarosław Macionczyk.

Już w najbliższą sobotę, 11 marca, na zawierciański zespół czeka spotkanie rewanżowe. Zawiercianie podejmą Krispol Września we własnej hali. Początek meczu o godzinie 18.

APP Krispol Września - Aluron Virtu Warta Zawiercie 0:3 (12:25, 23:25, 26:28)