Piliczanka II - Ospel 1:2. Piłkarze z Wierbki wygrywają

Patryk Drabek
Piliczanka II - Ospel 1:2. Piłkarze z Wierbki wygrali derbowy pojedynek na boisku w Kocikowej. Dla Ospelu trafiali Dawid Bartos i Mateusz Miąsko, a gola dla zespołu z Pilicy zdobył Norbert Kurczek.

Prowadzenie w tym prestiżowym starciu mogli objąć gospodarze, lecz Kamil Kowalczyk ostatecznie nie trafił do siatki.

Pech nie omijał zawodnika Piliczanki II, bowiem już w 10. minucie musiał opuścić boisko ze względu na kontuzję.

Przez całą premierową odsłonę optyczną przewagę mieli gracze z Wierbki, którzy regularnie stwarzali sobie sytuacje do zdobycia bramki.

Groźnie uderzał szczególnie Dawid Bartos, a na listę strzelców mógł się również wpisać Kamil Mróz. W obu sytuacjach dobrze interweniował Michał Kowalski.

To jednak nic w porównaniu z tym co po drugiej stronie boiska zrobił bramkarz Ospelu Leszek Ziaja, który sparował na słupek świetny strzał Karola Węglarza. Golkiper chwilę później poradził sobie także z uderzeniem Norberta Kurczka.

Gola „do szatni” powinni natomiast zdobyć gracze Ospelu, lecz najpierw Artur Nowakowski uderzył z rzutu wolnego nad poprzeczką, a dwie minuty później Mateusz Miąsko nie zdołał pokonać Kowalskiego w sytuacji sam na sam.

Gracze Piliczanki II starali się rozpocząć drugą połowę od mocnego uderzenia, lecz Dawid Gajda - po solowej akcji - huknął obok słupka.

Do siatki trafili natomiast przyjezdni. Z rzutu wolnego dośrodkował Paweł Słowikowski, a największym sprytem w polu karnym wykazał się Bartos, który po chwili mógł przyjmować gratulacje od swoich kolegów.

Odpowiedzieć starał się Łukasz Błażkiewicz, który uderzył z rzutu wolnego obok słupka, a także Kurczek, który również nie trafił w bramkę.

Drugi cios zadali z kolei gracze Ospelu, bowiem po szybkiej kontrze Bartosa futbolówkę do siatki skierował Miąsko.

Czy w tym momencie było już po meczu? Nic z tych rzeczy, ponieważ gospodarze ambitnie dążyli do zdobycia przynajmniej kontaktowego gola.

Udało im się to dopiero na siedem minut przed końcem, gdy obok bramkarza uderzył Kurczek.

Ospel też miał swoje szanse, ale w światło bramki nie trafiali Bartos czy też Paweł Tkacz.

Piliczanka II Pilica - Ospel Wierbka 1:2 (0:0)
Bramki: Kurczek 83 - Bartos 55, Miąsko 73.

Piliczanka II: M. Kowalski - Szczeklik (68. Rybczyński), Błażkiewicz, W. Kowalski, Opiłka (81. Goncerz), Kalamat (68. Kar. Kowalczyk), K. Węglarz, Kam. Kowalczyk (10. Gajda), Walnik, Kruczek, Kowal.

Ospel: L. Ziaja - Myca, D. Ziaja, J. Nowakowski, Słowikowski, Tkacz, A. Nowakowski, Mróz, Lis, Bartos (90. Kazior), Miąsko (90+4. Jurczak).