Plaga walkowerów

(wow)
Młodzi piłkarze o zwycięstwo walczą twardo, ale nie zawsze fair.
Trzy pierwsze kolejki spotkań mają za sobą drużyny występujące w najmłodszej grupie (szkoły podstawowe) wakacyjnej ligi piłkarskiej organizowanej przez OSiR Zawiercie.

Trzy pierwsze kolejki spotkań mają za sobą drużyny występujące w najmłodszej grupie (szkoły podstawowe) wakacyjnej ligi piłkarskiej organizowanej przez OSiR Zawiercie. Wśród najmłodszych futbolistów dążenie do zwycięstwa okazało się znacznie silniejsze od zasad fair-play. Połowa spotkań zakończyła się walkowerami z powodu gry nieuprawnionych (starszych) zawodników!

Do rozgrywek ligowych zgłosiło się tylko pięć drużyn, co było sporym zaskoczeniem (podczas ferii zimowych było ich ponad dwa razy więcej). Drugim była powszechna pogarda do reguł fair-play.

W pierwszej kolejce spotkań oba mecze zakończyły się walkowerami. Komplet punktów zapisały na swoje konto MKS Shark (nie pamiętający swojej daty urodzenia zawodnik grał w Realu Madryt) oraz Manchester United. Kłopoty z weryfikacją graczy miał FCC Zawiercie.

Na boisku (a dokładniej parkiecie "starej" hali OSiR Zawiercie) rozstrzygnięte zostały natomiast mecze drugiej kolejki ligowej. Real Madryt pewnie 5:2 pokonał FCC Zawiercie, choć do przerwy wynik był nierozstrzygnięty. Trzy bramki dla ,królewskich" zdobył Kamil Marzec, a dwa razy piłkę w siatce umieszczał Bartłomiej Hutnik. W barwach FCC na listę strzelców wpisali się Adrian Maciążek i Kacper Bodzioch.

Jednostronny przebieg miał pojedynek pauzującego w inauguracyjnej kolejce Borowego Pola z MKS Shark. Wprawdzie w pierwszej połowie ataki "borowców" nie zakończyły się zdobyciem gola, ale w drugim kwadransie gry dwukrotnie bramkarza "rekinów" zmuszał do kapitulacji Mateusz Szota, a po jednej bramce zapisali na swoje konto Łukasz Stańczyk i Paweł Opiłka.

Środowe pojedynki wakacyjnej ligi piątek rozegrano już na świeżym powietrzu (boiska 20x40 m). Pierwsze punkty zdobyło FCC Zawiercie, otrzymując walkower w meczu z Borowym Polem. Jeden z graczy tej ostatniej drużyny, legitymował się bowiem bardzo dziwnym (i dość starym) dowodem tożsamości.

Bez przeszkód odbył się natomiast drugi mecz. Manchester United pewnie 4:0 pokonał Real Madryt i awansowało na czoło tabeli. Dwie bramki dla Manchesteru zdobył Mateusz Kucharski, a po jednej Łukasz Szata i Rafał Skrzypek.

Dzisiaj wakacyjna liga piłkarska zakończy pierwszą serię spotkań. Od poniedziałku rozpoczną się rewanże. Mistrza lata poznamy w przyszły piątek.

1. Manchester United 2 6 7:0

2. Borowe Pole 2 3 4:3

3. MKS Shark 2 3 3:4

4. FCC Zawiercie 3 3 5:8

5. Real Madryt 3 3 5:9