Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policja w Zawierciu zorganizowała prężną akcję promującą swój zawód. Były testy sprawnościowe, wiedzy, czy symulator strzelnicy. WIDEO

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Komeda Powiatowa Policji w Zawierciu zorganizowała w dniach od 5 do 6 grudnia dla uczniów ze szkół średnich powiatu zawierciańskiego akcję promującą służbę w policji pn. "Trójbój Policyjny 2023". W ramach niej uczniowie rywalizowali w testach sprawnościowych na hali sportowej przy I LO im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu, a także wzięli udział w teście wiedzy, pogadankach czy możliwości rywalizacji pomiędzy sobą na symulatorze strzelnicy, co miało im przybliżyć warunki testów właściwych do policji. Uczniowie mogli także przyjrzeć się z bliska codziennej pracy policjantów w komendzie i poznać jej tajnik, co miało pomóc w zdobyciu najważniejszych informacji o tej służbie. Jak akcję komentuje zawierciańska komenda? Jakie wrażenia wywarła na uczniach? Zobaczcie wideo i zdjęcia z akcji.

Zobacz zdjęcia -kliknij TUTAJ!

Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu zorganizowała akcję promującą zawód policjanta

Projekt miał za zadanie zapoznanie uczniów z procesem rekrutacji do służby policyjnej oraz ze specyfiką pracy policjanta. W projekcie wzięło udział 9 szkół z powiatu zawierciańskiego w 4-osobowych drużynach. Wszystkie podejmowane przez uczniów aktywności, miały podobny charakter, jak te przy testach właściwych do policji, oprócz symulatora strzelnicy, który był dodatkową atrakcją akcji.

- Test sprawności fizycznej, jaki pokonywali uczniowie, jest dokładnie taki sam, jak podczas starania się do wstąpienia w szeregi policji. Uczniowie mogli sprawdzić się i zobaczyć, że nie należy on do końca do najłatwiejszych. Pomimo tego, większość uczniów, poradziła sobie z bardzo dobrymi wynikami. Jest to nasze pierwsze przedsięwzięcie tego rodzaju, które na pewno będziemy powtarzać, ponieważ spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem. Udział w takim przedsięwzięciu jest wyróżnieniem dla szkoły, a nam zależy nam, aby naszą służbę promować - mówi podk. Marta Wnuk, oficer prasowa KPP w Zawierciu.

Zobaczcie zdjęcia z akcji

Uczniowie z dużym entuzjazmem i wdzięcznością, szczególnie Ci zainteresowani już służbą w policji, podeszli do tego typu inicjatywy, wskazując na możliwość bezpośredniego sprawdzenia się w środowisku i okolicznościach podobnych do tych podczas testów właściwych do policji.

- Bardzo fajnie było się przetestować, jeśli ktoś miał, w ogóle jakieś zamiary wstąpić do policji, jest to bardzo fajna możliwość. Zostanie policjantką, jest moim skrytym marzeniem, ale zobaczymy czy się uda. Najbardziej w pracy policjanta podoba mi się praca z ludźmi, wiem, że nie zawsze praca policjanta, jest łatwą pracą, aczkolwiek wiem, że potrafię się w tym wszystkim odnaleźć i będzie to dobry wybór - mówi Magdalena Mędrecka z Zespołu Szkól Ekonomicznych w Zawierciu.

Projekt realizowany przez Zawierciańską Komendę Policji przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Zawierciu i Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto