Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Porodówka w Zawierciu jest jedną z najlepszych w Polsce! Rodzi się bardzo dobrze. Zobacz WIDEO

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Wideo
od 16 lat
MEDYCYNA. Szpital Powiatowy w Zawierciu może poszczycić się jedną z najlepszych porodówek w Polsce. Znalazła się ona w TOP 10 2023 Rankingu Fundacji: „Gdzie Rodzić po Ludzku". Ranking powstaje na podstawie informacji przekazywanych przez kobiety w ankiecie „Głos Matek” i obejmuje wszystkie szpitale i oddziały położnicze w Polsce. To jedyny szpital w województwie śląskim, który uplasował się w tym rankingu. Czemu w Zawierciu rodzi się najlepiej? Co wyróżnia tutejszą porodówek na tle innych w Polsce? Odwiedziliśmy dla Was te wyjątkowe miejsce, zobaczcie WIDEO i ZDJĘCIA.

Zobacz zdjęcia - kliknij TUTAJ!

Co wyróżnia zawierciańską porodówkę?

Zawierciańska porodówka wznowiła pracę dwa lata temu po gruntownym remoncie. To znacznie podniosło komfort i bezpieczeństwo pacjentek. Dwie osobne sale porodowe, w tym sala porodów rodzinnych zapewniają intymną atmosferę, a nowy sprzęt znacznie rozszerzył wachlarz możliwości przy wyborze formy porodu. Ogromną popularnością cieszą się porody wodzie. Jest też możliwość porodu w pozycji wertykalnej. Personel największą troską otacza zbudowanie zażyłej więzi z przyszłą mamą. To wszystko zaważyło, że miejsce te, znajduję się w TOP 10 najlepszych porodówek w Polsce, w rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku.

- Nasza placówka zasłużyła sobie na taką nobilitację zaufaniem pacjentek przede wszystkim, bo na tym nam najbardziej zależy. Staramy się jak możemy, aby każda kobieta czuła się u nas indywidualnie, czuła się zaopiekowana, czuła się, że spełniamy oczekiwania, które ułożyła bardzo starannie w planie porodowym - mówi Joanna Gawinek, położna pracująca na zawierciańskim Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Blokiem Porodowym.

Oddział noworodków zadbał także o rodzinną atmosferę. Jest tam specjalny pokój laktacyjny, zapewniający intymność mamom chcącym ściągnąć pokarm. Każda mama może też liczyć na profesjonalną pomoc doradcy laktacyjnego. Zapewniony jest także kontakt „skóra do skóry”. W przypadku cięcia cesarskiego kangurowanie początkowo odbywa się na życzenie z udziałem osoby bliskiej, a następnie po przewiezieniu mamy do sali położniczej przez mamę.

Zobaczcie zdjęcia z porodówki w Zawierciu

Toska o kobietę w zawierciańskiej porodówce najważniejsza!

Szpital zapewnia farmakologiczne metody łagodzenia bólu, takie jak znieczulenie zewnątrzoponowe dostępne przez całą dobę. Stosowana jest także aromaterapia, muzykoterapia, akupresura czy masaże. Opiekę zapewnia wykwalifikowany zespół lekarzy i położnych. Położne prowadzą także szkołę rodzenia oraz fanpage „Porodówka w Zawierciu”, na którym dzielą się swoją wiedzą oraz pokazują kadry z funkcjonowania oddziału.

- Tym, czym się wyróżniamy, jest poród do wody, który u nas rzeczywiście ma miejsce, nie jest to tylko imersja wodna, czyli złagodzenie bólu, w czasie I i II okresu, tylko u nas rodzą się rzeczywiście nowi, młodzi, prężni pływacy i pływaczki. Na porodówce pięknie pachnie, ponieważ staramy się, aby była aromaterapia. Położne dbają o genialny nastrój, mamy świece oraz staramy się, aby było u nas przyjemnie i cicho, chyba że pacjentka, chce w inny sposób wyrażać swoje emocje, to też jest na to czas - mówi Joanna Gawinek, położna pracująca na zawierciańskim Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Blokiem Porodowym.

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się galerie nowo narodzonych maluchów. Panie dbają o to, by każde zdjęcie miało niepowtarzalny klimat. Pacjentki w Zawierciu czują się bardzo dobrze i polecają te miejsce innym kobietom.

-Porodówka w Zawierciu była dla nas wyborem, z tego powodu, że kilka miesięcy temu przeprowadziliśmy się na Śląsk i w sumie, nie znaliśmy do końca okolicy. W rankingach internetowych i na wszystkich forach internetowych Zawiercie plasuje się bardzo wysoko, dlatego zdecydowałam się tutaj rodzić i muszę przyznać, że był to strzał w dziesiątkę. Wszystko, co można przeczytać na internecie, potwierdzam, jest to trafne. W milionie procent polecam innym kobietom poród w Zawierciu- mówi Rozalia Wojtyla, mama Gabrysia, którego urodziła trzy dni temu.

Zawierciańska porodówka plasuję się w TOP 10 Rankingu "Rodzić po Ludzku".

Porodówka w Zawierciu jest jedną z najlepszych w Polsce! Rod...

Ranking Rodzić po Ludzku

Ideą rankingu jest wskazywanie szpitali, w których kobieta może „urodzić po ludzku”, w intymności i poszanowaniu godności. Dzięki zebranym informacjom na stronie www.gdzierodzic.info kobiety mogą wybrać porodówkę, która wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom w kwestii opieki okołoporodowej. Dzięki temu ranking jest obiektywny i opiera się na rzeczywistych doświadczeniach pacjentek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto