Prasówka 21.05.2023 z całego tygodnia w Zawierciu. Bądź na bieżąco z wydarzeniami

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 14.05 do 20.05.2023
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 14.05 do 20.05.2023 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Zawiercia, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 14.05 a 20.05.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Amfiteatr w Ogrodzieńcu. Podczas debaty mieszkańcy dyskutowali o obiekcie, który jest samowolą budowlaną. WIDEO ”?

Przegląd tygodnia: Zawiercie, 21.05.2023. 14.05 - 20.05.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Amfiteatr w Ogrodzieńcu. Podczas debaty mieszkańcy dyskutowali o obiekcie, który jest samowolą budowlaną. WIDEO

Pow. zawierciański. Blisko 10 lat temu w Ogrodzieńcu na Placu Piłsudskiego powstał amfiteatr, który miał służyć mieszkańcom jako miejsce kultury i rozrywki. I przez pewien okres rzeczywiście służył. Po czasie jednak okazało się, że nowo wybudowany obiekt jest niezgodny z planem zagospodarowania przestrzennego. Szereg procesów sądowych, mających na celu ustalić, czy amfiteatr został wybudowany w tym miejscu rzeczywiście niezgodnie z prawem, zakończyły się ostatnim wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego, który orzekł, że obiekt jest samowolą budowlaną. Zobaczcie VIDEO.

📢 Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Zawierciu z nową lokalizacją. Zmieniły się numery telefonów. WIDEO

Od 15 maja 2023 roku nową siedzibę ma Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Zawierciu. Jednostka została przeniesiona z ulicy Włodowskiej 21 do dawnego budynku przychodni przy zabytkowym osiedlu robotniczym TAZ w Zawierciu, przy ulicy Niedziałkowskiego 25. Godziny pracy pozostają takie same, lecz zmieniły się numery telefonów. Nowa lokalizacja Wydziału Komunikacji niesie za sobą wiele pozytywnych zmian, przede wszystkim dla mieszkańców powiatu - komentuje dla nas Paweł Sokół, wicestarosta zawierciański. SZCZEGÓŁY.

📢 Zbigniew Raubo wystąpi z Koncertem Chopinowskim FeelHarmonia dla każego w Kroczycach w Kroczycach 21 maja 2023 roku. WIDEO

Dom Kultury w Kroczycach zaprasza na Koncert Chopinowski w Sali Koncertowej w dawnej szkole podstawowej w Kroczycach już 21 maja o godz. 17.00. W ramach projektu FellHarmonia dla każdego wystąpi Zbigniew Raubo, wybitny polski pianista i muzyk, dwukrotny uczestnik Konkursu Chopinowskiego oraz laureat cenionych konkursów na arenie krajowej i międzynarodowej. Projekt jest realizowany w ramach programu "Kultura dostępna" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 21.05.2023: 14.05-20.05.2023 Zawiercie: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Zawierciu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Spodnie palazzo to świetny wybór na wiosnę i lato 2023. Noszą je Edyta Herbuś i Ania Wendzikowska

Spodnie palazzo wracają do mody, podbijając serca kobiet. Charakterystyczne, szerokie nogawki skutecznie ukryją wszelkie mankamenty, a mogą też optycznie dodać nieco wzrostu. Są niezbędne w szafie kobiety, która chce się wyróżniać, a jednocześnie wyglądać stylowo. Na dodatek mają wiele odsłon! Którą wybrać i jak je nosić?

📢 33-latek z Zawiercia wykorzystał seksualnie dziecko. Mężczyzna wpadł w ręce policji. Zatrzymano go w Holandii

Ponad rok ukrywał się przed policją 33-letni mieszkaniec Zawiercia, który wykorzystywał seksualnie małoletniego. Mężczyznę odnaleziono w Holandii, zaś pod koniec ubiegłego tygodnia został ekstradowany do Polski, gdzie odpowie przed sądem.

📢 Złodzieje w jedynym ze sklepów w centrum Zawiercia jednocześnie kupowali i kradli obuwie. Kradzione zakładali... na swoje nogi

Wchodzili do sklepu. Za część butów płacili, resztę wynosili… na nogach. Para została zatrzymana. Małżeństwo z Poręby usłyszało już zarzuty. Łączna kwota skradzionego towaru to ponad 500 złotych. Za kradzież grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

📢 19-latek z Ogrodzieńca ubrał kominiarkę i podjeżdżając ciemnym samochodem oferował małoletnim cukierki. To miał być tylko żart

Kryminalni z Ogrodzieńca i Zawiercia wyjaśnili zagadkę tajemniczego mężczyzny, który w Ogrodzieńcu miał nagabywać dzieci, proponując im cukierki. "Nieznajomy" ubrany w kominiarkę, podjechał czarnym samochodem do grupy małoletnich, proponując cukierki. Jeden z nastolatków natychmiast zareagował prawidłowo i zgłosił sprawę pod numer alarmowy 112. Choć informacji o „nieznajomym” było mało, to policyjne doświadczenie i upór doprowadziły stróżów prawa do sprawcy.

📢 Dramat w Zawierciu. Mężczyzna znęcał się nad żoną, a na wszystko patrzyły jego kilkuletnie dzieci

Funkcjonariusze z Policji z Zawiercia interweniowali w sprawie 36-latka znęcającego się nad żoną. Świadkami przemocy była dwójka jego kilkuletnich dzieci. „36-latek został objęty policyjnym dozorem. Musi też opuścić mieszkanie i nie może zbliżać się do pokrzywdzonej.” - informuje Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu..

📢 Silne ulewy nad woj. śląskim! Rzeki osiągnęły już stany ostrzegawcze. Padać będzie do czwartku. Są już podtopienia dróg

Ulewy nad woj. śląskim! Po gwałtownych opadach deszczu w woj. śląskim, poziom wód w rzekach znacznie wzrósł, a w niektórych miejscach przekroczył stany ostrzegawcze. W rezultacie, wiele fragmentów dróg stało się nieprzejezdnych. Strażacy odnotowali kilkanaście interwencji związanych z pogodą - podały służby kryzysowe wojewody.

📢 Celebrytki, które zdecydowały się na wielodzietne rodziny. Żebrowska, Socha, Mrozowska... Te gwiazdy mają po kilkoro dzieci

Dzieci gwiazd to temat przyciągający szczególną uwagę fanów. Wydawać by się mogło, że show–biznes nie sprzyja zakładaniu rodziny i wychowywaniu potomstwa, jednak wielu celebrytów podejmuje to wyzwanie. Co więcej, wśród nich są i tacy, którzy decydują się na założenie rodzin wielodzietnych. Zobacz, które polskie celebrytki zostały mamami kilkukrotnie.

📢 Uroczystości z okazji Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Zawierciu. Wręczono awanse, odznaczenia i wyróżnienia. ZDJĘCIA

Zawierciańscy strażacy obchodzili uroczyście Dzień Strażaka przy siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu 16 maja 2023 roku. Podczas wydarzenia wręczono zasłużonym strażakom awanse, odznaczenia i wyróżnienia oraz składano najserdeczniejsze życzenia.

📢 Ponad 20 mln złotych na drogi i gospodarkę wodno-ściekową dla gmin pow. zawierciańskiego z funduszy europejskich. SZCZEGÓŁY

Ponad 20 mln złotych to kwota, którą otrzymały gminy powiatu zawierciańskiego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 na inwestycje związane z budową lub modernizacją dróg, a także na inwestycje związane z gospodarką wodno-ściekową. Które gminy i w jakiej wysokości otrzymały środki? Na jakie konkretnie cele będą one przeznaczone?

📢 W Ogrodzieńcu mężczyzna zaczepił osobę małoletnią oferując cukierki. Sprawę bada policja i prosi o pomoc

Zawierciańscy policjanci otrzymali zgłoszenie przez osobę małoletnią o mężczyźnie, który w Ogrodzieńcu oferował jej cukierki. Policja jest w trakcie weryfikowania tego zgłoszenia i prosi wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje, mogące pomóc w ustaleniu mężczyzny lub innych podobnych zdarzeń na terenie gminy Ogrodzieniec lub innych o informacje pod nr tel. 47 85 352 55, 47 85 352 80 lub tel. alarmowy 112. Dostępna jest także zakładka "Powiadom nas" na stronie zawierciańskiej policji. Policja zawsze gwarantuje anonimowość.

📢 W Kroczycach najlepsze podstawówki ze Śląska zmagały się w 44 Wojewódzkim Finale Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. ZDJĘCIA

W Szkole Podstawowej w Kroczycach odbył się 44 Wojewódzki Finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. O tytuł najlepszej drużyny na Śląsku w dwóch kategoriach wiekowych walczyło łącznie 16 drużyn. Zwycięskie zespoły spróbują teraz swoich sił w zmaganiach ogólnopolskich, które odbędą się w dniach 1-3 czerwca w Starogardzie Gdańskim.

📢 Siatkarze z Zawiercia dalej walczą o brąz. Radość fanów Warty po zwycięstwie z Asseco Resovią 3:2. Zobacz zdjęcia kibiców!

SPORT. W rozegranym 13 maja czwartym meczu o brązowy medal PlusLigi siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie wygrali z Asseco Resovią 3:2. Siatkarze trenera Michała Winiarskiego po raz drugi pokonali rzeszowian i wyrównali stan rywalizacji w play off. O tym, która drużyna zajmie trzecie miejsce w tym sezonie zadecyduje piąty pojedynek, który odbędzie się 16 maja w Rzeszowie. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Aluron CMC Warta Zawiercie - Asseco Resovia x:x.

📢 Masowe włamania dokonywane przez obywatela Chin na terenie Śląska. Oszacowane straty sięgają dziesiątek tysięcy złotych

Za działania przestępcze, które miały miejsce na terenie miasta, odpowiedzialny jest zatrzymany przez jaworznickich policjantów 31-letni obywatel Chin. Mężczyzna dokonał włamań do domu jednorodzinnego oraz mieszkania, skąd ukradł biżuterię i pieniądze w różnych walutach, powodując straty w wysokości blisko 60 tysięcy złotych. W związku z przedstawionymi zarzutami śledczy i prokurator złożyli wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego, które zostało zastosowane przez sąd.

📢 Blisko 4 mln złotych przeznaczono z programu Maluch Plus na nowe miejsca w żłobkach w pow. zawierciańskim

Dzięki nowej edycji programu Maluch+ liczba „białych plam” w posiadanych żłobkach w Polsce zmniejszy się z 1105 do 664. W 441 samorządach żłobek lub klub dziecięcy dofinansowany z programu będzie pierwszą taką instytucją na terenie gminy. Do tej pory 52 proc. samorządów miało żłobki na swoim terenie, tegoroczny nabór spowoduje, że ta liczba wzrośnie do 73 proc. W powiecie zawierciańskim sześć gmin otrzymało dofinansowanie na utworzenie nowych miejsc w żłobkach.

📢 Nowe mieszkania w Zawierciu. Podpisano umowę na budowę pięciu bloków w Kromołowie. Będzie 145 mieszkań "pod klucz".

Nowe mieszkania w Zawierciu! Spółka Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa – SIM SMS (Śląskie, Małopolskie, Świętokrzyskie) z Jędrzejowa wybuduje w Kromołowie na ulicy Dożynkowej pięć nowych bloków, w których znajdzie się w sumie 145 mieszkań "pod klucz" o średnim metrażu 52 m2. Podpisano właśnie umowę na realizację inwestycji. Jakie są jej szczegóły?

📢 IMGW wydał alert przed silnymi burzami w pow. zawierciańskim na dzień 15 maja 2023r. Szczegóły

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed burzami o pierwszym stopniu zagrożenia w województwie śląskim w dniu 15 maja 2023 roku. Na liście znajduje się powiat zawierciański.

📢 Za nami Memoriał Michała Mikody w Zawierciu. Służby ratunkowe uczciły pamięć tragicznie zmarłego kolegi. ZDJĘCIA

Zawierciańscy strażacy i służby ratunkowe uczciły pamięć tragicznie zmarłego strażaka z jednostki w Ogrodzieńcu, podczas Memoriału Michała Mikody. Wydarzenie odbyło się na stadionie 1000-lecia Państwa Polskiego 14 maja 2023 roku. Na uczestników czekało sporo aktywności sportowych. W trakcie wydarzenia odbyła się zbiórka dla dzieci osieroconych przez funkcjonariuszy mundurowych.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Paweł Szrot ostro o "Zielonej Granicy"."To porównanie jest uprawnione"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie