Prasówka z całego tygodnia 14.05.2023 w Zawierciu. Zobacz przegląd prasy, by być na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Zawiercia czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Zawiercia czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Zawiercia, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 7.05 a 13.05.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Europa nie podziela miłości do Blanki i utworu Solo... Zobacz memy, które podbiły sieć po jej występie na Eurowizji 2023. It's kajna krejza!”?

Przegląd tygodnia: Zawiercie, 14.05.2023. 7.05 - 13.05.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Europa nie podziela miłości do Blanki i utworu Solo... Zobacz memy, które podbiły sieć po jej występie na Eurowizji 2023. It's kajna krejza!

Blanka Stajkow z utworem Solo zakwalifikowała się do 67. finału Eurowizji i już w najbliższą sobotę, powalczy o wygraną. Jak poradzi sobie reprezentantka Polski, która szturmem zdobyła krajowe rozgłośnie radiowe? Dowiemy się już wkrótce. Jedno jest pewne - Bejba oprócz serc fanów Eurowizji, podbiła także „internety". Zobaczcie najlepsze memy z Blanką w roli głównej.

📢 Aluron CMC Warta Zawiercie wygrywa z Asseco Resovią 3:2. Zawiercianie nie ustępują w walce o brąz! Zobacz zdjęcia kibiców

W rozegranym 13 maja czwartym meczu o brązowy medal PlusLigi siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie wygrali z Asseco Resovią 3:2. Siatkarze trenera Michała Winiarskiego po raz drugi pokonali rzeszowian i wyrównali stan rywalizacji w play off. O tym, która drużyna zajmie trzecie miejsce w tym sezonie zadecyduje piąty pojedynek, który odbędzie się 16 maja w Rzeszowie. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Aluron CMC Warta Zawiercie - Asseco Resovia x:x.

📢 W Kroczycach 13 maja odbędzie się Finał Wojewódzki Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Szkoły podstawowe, które zwyciężyły w eliminacjach rejonowych Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, staną do boju w Finale Wojewódzkim, który odbędzie 13 maja się na terenie Szkoły Podstawowej w Kroczycach. Na uczestników będą czekały zadania teoretyczne i praktyczne, pod okiem specjalistów.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 14.05.2023: 7.05-13.05.2023 Zawiercie: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Zawierciu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wędrówki po Jurze. Rezerwat Góry Zborów w Podlesicach to jedno z najciekawszych miejsc na szlakach Jury. VIDEO

Rezerwat przyrody Góra Zborów, to niesamowite miejsce, który leży na terenie Specjalnego Obszaru Ochrony Siedlisk Natura 2000, Ostoja Kroczycka oraz na terenie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Zobaczcie VIDEO z tego wyjątkowego miejsca.

📢 Uwaga ! Utrudnienia w ruchu w dniach 12-14 maja gminach Żarki, Niegowa, Włodowice z powodu wyścigu kolarskiego

Od 12 do 14 maja będzie się odbywał Międzynarodowy Wyścig Kolarski „ SZLAKAMI JURY” 2023. Będą utrudnienia w ruchu na dogach w gminach Żarki, Niegowa, Włodowice.

📢 Tragiczny wypadek w lesie w pow. zawierciańskim. Nie żyje 65-letni traktorzysta

Nie żyje 65-letni mężczyzna, który przygnieciony został przez ciągnik rolniczy. Do zdarzenia doszło w czwartek, 11 maja, na terenie lasu w miejscowości Zdów.

📢 W Zawierciu otwarto nowy Oddział Terenowy WORD Częstochowa. Kursanci mogą się już zapisywać na egzaminy na prawo jazdy. VIDEO

Zawiercie. W poniedziałek 8 maja 2023 roku otwarto Oddział Terenowy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie. Kursanci mogą się już zapisywać na egzaminy na prawo jazdy w kategoriach A, A1, AM i A2 oraz B1 i B. Jak informuje WORD Częstochowa, pierwsze egzaminy zaplanowano na 29 maja 2023 roku. Motywacją otwarcia OT WORD Częstochowa w Zawierciu jest umożliwienie mieszkańcom gmin powiatu zawierciańskiego oraz gmin sąsiadujących łatwiejszego dostępu od ośrodka egzaminacyjnego na prawo jazdy. Zobaczcie VIDEO.

📢 Odmładzające fryzury dla blondynek. Te uczesania sprawią, że każda kobieta poczuje się pięknie. Zobacz 3 modne propozycje

Bob to cięcie idealne dla każdej kobiety, a w kolorze blond sprawi, że będziesz wyglądała na młodszą niż jesteś. Sprawdź 3 najmodniejsze odmładzające fryzury damskie na każdą długość włosów dzięki, którym botoks nie będzie Ci już potrzebny.

📢 Wychłodzony mężczyzna leżał w lesie. 70-latka uratowali policjanci z Łaz

Dzielnicowy i policjant patrolówki z Łaz otrzymali zgłoszenie o leżącym w lesie mężczyźnie. Osoba była wychłodzona i nie mogła poruszać kończynami. Nagle straciła przytomność, a po chwili oddech. Policjanci natychmiast rozpoczęli akcję reanimacyjną. Na miejscu pojawiła się załoga karetki pogotowia. Mężczyzna odzyskał funkcje życiowe. Trafił do szpitala.

📢 Smutni kibice Aluronu Warty Zawiercie - ZDJĘCIA. To kolejna już porażka ich ukochanego zespołu. Mecz o brąz zakończył się remisem

Siatkarze Aluronu Warty CMC Zawiercie przegrali na własnym parkiecie z Resovią Rzeszów. W rywalizacji o brązowe medale jest remis 1:1. Zobaczcie zdjęcia kibiców, którzy oglądali ten mecz.

📢 Zamek Ogrodzieniecki pozyskał ponad milion złotych na prace rewitalizacyjne z programu "Ochrona zabytków" MKiDN

Zamek Ogrodzieniecki w ramach dwóch etapów programu "Ochrona zabytków", który jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pozyskał kwotę ponad 1 miliona złotych na remonty konserwatorskie. W ramach pierwszego etapu otrzymał kwotę 448 tysięcy złotych, natomiast w drugim niedawno rozstrzygniętym kwotę 672 tysięcy złotych.

📢 Filharmonia Jurajska krzewi kulturę muzyczną w rejonie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Na każdym wydarzeniu obecny jest komplet publiczności

Od marca 2019 roku w sali koncertowej "Hutnik" przy ulicy Paderewskiego 51 Zawierciu swoją siedzibę ma Filharmonia Jurajska. Artyści należący do niej, a pochodzący z regionu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, pragną krzewić kulturę muzyczną i promować Jurę, poprzez organizowanie różnorodnych wydarzeń muzycznych. Na te często zapraszani są znamienici artyści z polskiej sceny. Jaką wizję na przyszłość ma filharmonia? Jakie potrzeby? Zobaczcie VIDEO.

📢 O krok od tragedii w gm. Włodowice. Pociąg Intercity wyhamował na torze tuż przed robotnikami, którzy na nim pracowali

Jak informuje PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w poniedziałek, 8 maja, ok. godz. 7.30 w okolicy miejscowości Bory Dolne k. Góry Włodowskiej na Centralnej Magistrali Kolejowej, robotnicy wykonujący prace na zamkniętym torze nr 2, w sposób nieuzasadniony weszli na czynny for nr 1, po którym jeździły pociągi.

📢 Wypadek w Hucisku w gm. Włodowice. Samochód wypadł z drogi. Trzy osoby zostały poszkodowane

W poniedziałek 8 maja br. ok. godz. 23.00 wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Hucisko przy ul. Skalny Widok w gminie Włodowice. Samochód osobowy wypadł z drogi, w wyniku czego trzy osoby zostały poszkodowanie.

📢 Dzień Zdrowia-Profilaktyka raka piersi już 9 maja w Zawierciu. Na uczestników czekać będą specjaliści, badania i warsztaty

Regionalne Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zawierciu zapraszają 9 maja 2023 roku na bezpłatne wykłady i warsztaty pt.: "Wiem więcej - dbam o sobie - profilaktyka raka piersi" w ramach Dnia Zdrowia w siedzicie RCKU w Zawierciu przy ul. Żabiej 19b.

📢 Budynek MOK-u w Zawierciu wymaga kapitalnego remontu. Spór na linii władze miasta-radni w tej kwestii. VIDEO

Budynek Miejskiego Ośrodka Kultury "Centrum" im. Adama Mickiewicza w Zawierciu jest w złym stanie technicznym. Z dachu na scenę leje się woda, a sama scena od lat woła o remont. Opiekujący się ośrodkiem wskazują, że niezbędna jest także wymiana foteli, które mają już 23 lata. Przygotowano już projekt, w którym przedstawiono całkowity zakres prac rewitalizacyjnych, na które środki miały pochodzić z długoterminowych pożyczek na kwotę blisko 14 mln złotych. MOK potrzebował w uchwale zgody na ich poręcznie przez radnych Zawiercia. Radni nie podjęli procedowania nad taką uchwałą, wskazując, że byłaby ona niezgodna z prawem o finansach publicznych.

📢 Wędrówki po Jurze. Skałki Rzędkowickie to kraina imponujących skał rozchodzących się na długości ponad jednego kilometra. VIDEO

Skały Rzędkowickie to wyjątkowa dolina grup skalnych na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, popularna zarówno wśród przemierzających jurajskie szlaki turystów pieszych, jak i zdobywających skały wspinaczy. Ich nazwa pochodzi od pobliskiej wsi Rzędkowice.

📢 Tu w woj. śląskim wyłączą prąd - przerwa potrwa nawet kilka godzin! Na LIŚCIE wiele miast. Komunikat dotyczy dni 8 - 12 maja 2023 r.

Oto LISTA miast w woj. śląskim, gdzie przez kilka godzin w tym tygodniu nie będzie prądu. Sprawdź których ulic to dotyczy i kiedy! Informuje o tym Tauron. Przerwa w dostawie energii będzie tam w terminie od poniedziałku 8 maja, do piątku 12 maja. Sprawdź czy twoje miasto i ulica jest na liście!

📢 Bezpieczniejsza i wygodniejsza stacja kolejowa w Zawierciu. Ruszają prace modernizacyjne

Perony na stacji kolejowej w Zawierciu doczekają się przebudowy. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na realizację inwestycji. - Realizowane inwestycje podnoszące parametry linii kolejowych, zwiększające bezpieczeństwo i komfort podróży sprawiają, że kolej staje się coraz bardziej konkurencyjnym środkiem transportu – mówi Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury. Prace zakończą się w ostatnim kwartale 2024 r.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Paweł Szrot ostro o "Zielonej Granicy"."To porównanie jest uprawnione"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie