Prasówka z kwietnia 2023. Sprawdź, co działo się w Zawierciu. Czy jesteś na bieżąco?

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Zawiercie zmienił się  w kwietniu 2023?
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Zawiercie zmienił się w kwietniu 2023? CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w kwietniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Zawiercia najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Radni i władze Zawiercia burzliwie dyskutowali na kwietniowej sesji. Wciąż nie ma porozumienia w ważnych kwestiach dla Zawiercia. VIDEO”?

Przegląd kwietnia 2023 w Zawierciu: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z kwietnia 2023 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Radni i władze Zawiercia burzliwie dyskutowali na kwietniowej sesji. Wciąż nie ma porozumienia w ważnych kwestiach dla Zawiercia. VIDEO

Podczas kwietniowej sesji rady miejskiej w Zawierciu, burzliwie obradowano nad kluczowymi sprawami, związanymi z inwestycjami i przyszłością miasta. Wśród tematów była budowa hali sportowej w Zawierciu, przeznaczenie środków z budżetu na wkład własny pod budowę Młodzieżowego Centrum Kultury, w miejscu dawnej synagogi na ulicy Marszałkowskiej w Zawierciu, czy kwestia znaczącego podniesienia dla mieszkańców opłat od dzierżawy gruntów od gminy. Jak w tych kwestiach dyskutowali radni i władze miasta?

📢 Rozbój i kradzież w Zawierciu. 26-latek groził w dwóch sklepach ekspedientkom gazem pieprzowym. Ukradł gotówkę i alkohol

Zawiercie. W ciągu jednej nocy dokonał dwóch kradzieży w sklepach. W jednym ze sklepów jego łupem padło ponad 5 tys. zł, w drugim – butelki alkoholu. - W obu przypadkach groził ekspedientkom gazem pieprzowym. Policjanci szybko ustalili, kim jest sprawca rozboju i kradzieży rozbójniczej – informuje Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu. 26-latek został zatrzymany.

📢 Horror w Zawierciu. Przyłożył kobiecie maczetę do szyi i groził. To chłopak jej córki! Zdemolował też...

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który groził śmiercią matce swojej partnerki. 33-latek przyłożył kobiecie maczetę do szyi. Zdemolował też drzwi do jej mieszkania. Zatrzymany usłyszał zarzuty, a zawierciański sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka maj Zawiercie: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w kwietniu uwagę czytelniczek i czytelników z Zawiercia. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Nowy adres strażaków w Zawierciu! Komenda PSP przeniesie się w nowe miejsce

Zawiercie. Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie inwestycji budowlanych PSP przewidzianych do realizacji w ramach "Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025". W zestawieniu znalazła się budowa nowego budynku dla PSP w Zawierciu oraz Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Zawierciu w pierwszym etapie. To kluczowa decyzja co do przyszłości zawierciańskiej komendy.

📢 Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0. Pomarańczowi zagrają trzeci raz z rzędu w finale. Zawiercianie będą bronić brązu

Wygrana 3:0 w trzecim meczu, a także dwa wcześniej wygrane spotkania dały siatkarzom Jastrzębskiego Węgla trzecią z rzędu przepustkę do finału PlusLigi. Jastrzębianie zagrają w nim z Grupą Azoty Zaksą Kędzierzyn-Koźle. Aluron CMC Warta Zawiercie będzie walczyć o brąz. Jej rywalem w małym finale będzie Asseco Resovia Rzeszów. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu ze spotkania Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta Zawiercie.

📢 Poręba uroczyście otworzyła nowocześnie zmodernizowaną oczyszczalnie ścieków oraz schronisko dla psów

Zmodernizowana za ponad 9 milionów złotych oczyszczalnia ścieków „Proterochersis porebensis” tłm. „Pierwotny żółw z Poręby” została oficjalnie otwarta. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce tego rodzaju. Wraz z nią w Porębie otworzono Gminne Schronisko „Psia Kostka”, w którym schronienie znajdą bezdomne psy z gminy Poręba.

📢 Dwoje policjantów z zawierciańskiego garnizonu z awansem na wyższy stopień policyjny. ZDJĘCIA

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się pierwsza w tym roku uroczysta promocja absolwentów na pierwszy stopień w korpusie oficerów młodszych Policji – podkomisarza Policji. To wyjątkowa uroczystość – 531 funkcjonariuszy polskiej Policji dostąpiło zaszczytu promocji na trzy generalskie szable. Wśród nich znalazł się pełniący obowiązki komendanta ogrodzienieckiego komisariatu podkom. Dominik Gębka oraz oficer prasowy zawierciańskiej komendy podk. Marta Wnuk. Uroczystość odbyła się 21 kwietnia 2023 roku.

📢 Majówka na Jurze. Okiennik Wielki w Piasecznie to niespotykana grupa wysokich skał wapiennych z wielkim "wybitym" przez naturę oknem. VIDEO

Na Szlak Orlich Gniazd, w miejscowości Piaseczno w powiecie zawierciańskim, turyści i miłośnicy wspinaczki, natrafią na imponującą grupę skał zwaną Okiennik Wielki, których symbolem jest wielkie "wyrzeźbione" przez naturę okno w potężnym skalnym murze o głębokości około 7 i średnicy 5 metrów. Odwiedziliśmy te miejsce, zobaczcie VIDEO.

📢 Dramatyczny wypadek w Zawierciu! Dwie dziewczynki zostały potrącone, gdy przechodziły na przejściu dla pieszych. Znamy szczegóły

Do dramatycznego zdarzenia doszło w poniedziałek, 24 kwietnia, w godzinach porannych na przejściu dla pieszych na DK 78 w Zawierciu. Na wysokości ulicy Paderewskiego, kierowca seicento na przejściu dla pieszych, potrącił dwie przebiegające przez pasy dziewczynki. Co stało się dzieciom? Jaki jest ich stan?

📢 Groźny wypadek w Zawierciu. Na DK78 zderzyły się samochody osobowe, trzy osoby trafiły do szpitala

ZAWIERCIE. Wypadek w Kalinówce. Na DK78 zderzyły się tam ze sobą dwa samochody osobowe, trzy osoby trafiły do szpitala. Na terenie wypadku działały straż pożarna i policja, których działania umożliwiły swobodny przejazd na odcinku.

📢 Za nami 11. edycja Forum Seniora. W Ustroniu było mnóstwo atrakcji, w tym spotkanie z gwiazdami „Sanatorium miłości” Zobacz ZDJĘCIA

Już po raz 11. zorganizowaliśmy Forum Seniora. Tym razem naszych Czytelników zaprosiliśmy do Uzdrowiska Ustroń. To było świetne spotkanie na początek weekendu!
Co tym razem znalazło się w programie? Spotkania z gwiazdami programu „Sanatorium miłości” i „The Voice Senior”, Henrykiem Czichem z zespołu Universe, a także interesujące wykłady dotyczące m.in. zdrowia, zdrowego stylu życia czy bezpieczeństwa. Do tego można było zrobić badanie, jak mammografię piersi. - To było naprawdę ciekawe, wzruszające spotkanie - mówili uczestnicy. - Każdy się tutaj dobrze bawił.
Partnerem honorowym Forum był Urząd Wojewódzki w Katowicach.

📢 Zawiercianie w półfinale PlusLigi po zwycięstwie nad Indykpol AZS Olsztyn 3:1. Emocje sięgnęły zenitu - zobacz zdjęcia kibiców

W rozegranym 19 kwietnia piątym meczu ćwierćfinałowym PlusLigi siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie pokonali Indykpol AZS Olsztyn 3:1. Podopieczni trenera Michała Winiarskiego wygrali rywalizację w play off 3:2 i awansowali do półfinału, w którym zmierzą się z Jastrzębskim Węglem. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Aluron CMC Warta Zawiercie - Indykpol AZS Olsztyn.

📢 Zakład Gospodarki Komunalnej w Zawierciu wzbogaci się o nowoczesną sortownię śmieci. VIDEO

Miasto Zawiercie podpisało umowę ze spółką MTM Budownictwo z Tarnowa na budowę nowoczesnej, zautomatyzowanej i wysoce wydajnej sortowni śmieci, która będzie zlokalizowana na terenie Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zawierciu. To jedna z najważniejszych i kluczowych inwestycji w ostatnim czasie w Zawierciu. Sortownia o pow. blisko. 3.000 m2. będzie obiektem zamknięty oraz bezpiecznym dla środowiska Jej moc przerobowa wyniesie 50 tys. ton odzyskanych odpadów w skali roku, co niesie za sobą ogromne korzyści ekonomiczne i środowiskowe. Przede wszystkim pozwoli to na długofalowe utrzymanie stabilnych cen za odbiór odpadów dla mieszkańców oraz przyczyni się na zmniejszenie ilości składowanych odpadów. Sortownia poprawi jakość i warunki pracy dla pracowników ZGK w Zawierciu oraz wzmocni prestiż zakładu.

📢 Które Panie z Zawiercia wygrały? KONIEC głosowania! Oto matki, córki i kobiety dojrzałe. Które zawiercianki w finale powalczą o auto?

Które Panie z Zawiercia wygrały? Za nami głosowanie w plebiscycie KOBIECA TWRAZ ROKU 2023 z Żor! Plebiscyt zakończył się o godz. 22:00 w środę 19 kwietnia. Wybieraliśmy panie w trzech kategoriach pokoleniowych - Córki, Matki i Kobiety dojrzałe. Głównymi nagrodami w finale ogólnopolskim akcji będą samochody - trzy Toyoty Aygo X! Zobacz kandydatki.

📢 W Zawierciu powstała nieformalna koalicja 17 radnych. Chce dobrych zmian dla Zawiercia. Władze oczekują dialogu i realizacji priorytetów

W Zawierciu powstała nieformalna koalicja radnych rady miejskiej w Zawierciu. W jej skład weszło 17 radnych z różnych opcji politycznych, aby wspólnymi siłami i działaniami, jak mówią, pracować dla dobra mieszkańców oraz wpływać na kierunek rozwoju miasta i jego przyszłość. Radni nie zgadzają się z obecnymi decyzjami władz miasta i chcą swoim wyborem dać przykład współpracy i troski o dobro Zawiercia. Władze miasta odnośnie podkreślają, że także ich priorytetem jest troska o dobro miasta, a przede wszystkim, realizacja strategicznych inwestycji, a nie realizacja celów politycznych, do czego, jak mówią władze miasta, została powołana koalicja. Władze oczekują wzajemnego dialogu i wsłuchania się w ich głos.

📢 Akcja strażaków na zamku Ogrodzieniec. Podnośnik sięgnął aż do murów! Zobaczcie te zdjęcia

Na terenie Zamku Ogrodzieniec w Podzamczu, zastępy Komendy Powiatowej PSP w Zawierciu wraz z jednostkami OSP z Kiełkowic i Rokitna Szlacheckiego oraz Grupą Jurajską GOPR, przeprowadziły w dniach od 17 do 19 kwietnia br. ćwiczenia, których tematem przewodnim była ewakuacja osób poszkodowanych z trudno dostępnych miejsc obiektu. W ćwiczeniach swoją wiedzą i doświadczeniem dzielili się strażacy zawodowi oraz Grupa Jurajska GOPR.

📢 Po raz pierwszy szlakami Jury Krakowsko-Częstochowskiej wyruszył I Rajd Dziecięcych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu. ZDJĘCIA

Za nami Pierwszy Pieszy Rajd Dziecięcych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu zawierciańskiego, w którym udział wzięło ponad 300 osób z 17 drużyn pożarniczych. Rajd wyruszył 15 kwietnia 2023 r. z Rzędkowic na malownicze szlaki Jury Krakowsko-Częstochowskiej, do Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego w Podlesicach, u podnóża Góry Zborów. Zobaczcie zdjęcia z rajdu w galerii.

📢 Policjanci z Zawiercia ugościli chłopca z autyzmem, aby pokazać mu tajniki pracy zawierciańskiej komendy

Mikołaj, chłopiec z autyzmem, miał wyjątkową okazję, by poznać tajniki pracy służb mundurowych. Podczas swojej wizyty w Komendzie Powiatowej Policji w Zawierciu, spełnił jedno ze swoich marzeń, aby zobaczyć, jak wygląda praca w policji. Ten wyjątkowy dzień z pewnością na długo pozostanie w jego pamięci.

📢 Poszukiwani w Zawierciu! Ukradli alkohol na kwotę blisko 600 złotych. Rozpoznajesz?

Zawierciańscy policjanci proszą o pomoc w identyfikacji dwóch mężczyzn, którzy w jednym ze sklepów w Zawierciu ukradli kilka butelek alkoholu. Wizerunek sprawców zarejestrowały kamery sklepowego monitoringu. Każdy, kto ich rozpoznaje, proszony jest o kontakt tel. 47 85 353 32. Policja gwarantuje anonimowość. Zobacz ich wizerunek w galerii zdjęć artykułu.

📢 93. rocznica "Krwawego piątku" w Zawierciu. Kryzys gospodarczy doprowadził do zamieszek. 3 ofiary śmiertelne, 8 rannych, 26 aresztowanych

18 kwietnia 1930 roku to data "Krwawego Wielkiego Piątku" w Zawierciu. Był to kolejny rok wielkiego kryzysu, który z największą siłą uderzył w przemysłowe miasto Zawiercie. Wtedy to tłum bezrobotnych pod Domem Ludowym fabryki włókienniczej Towarzystwa Akcyjnego Zawiercie, na wieść o niewypłaceniu zasiłków przed świętami, udał się pod magistrat, gdzie zgromadzeni liczyli już około 3500 osób. Rozpoczęli oni szturm oraz opanowali kilka ulic i przejeżdżający pociąg, doszło do walk z policją. Bilans zamieszek to 8 osób rannych, 26 aresztowanych i 3 ofiary śmiertelne.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Paweł Szrot ostro o "Zielonej Granicy"."To porównanie jest uprawnione"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie