Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Projekt "Otwórz się na pomoc - przemoc" - interaktywny film i wywiady poświęcone przemocy rówieśniczej. Nie bądź bierny, reaguj

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Jako zespół przygotowujący ten projekt, wierzymy, że pomoże on wielu nastolatkom, a także ich rodzinom, w zmierzeniu się z problemem agresji wśród młodzieży.
Jako zespół przygotowujący ten projekt, wierzymy, że pomoże on wielu nastolatkom, a także ich rodzinom, w zmierzeniu się z problemem agresji wśród młodzieży. Istock
Zawiercie Nasze Miasto, Gmina Zawiercie oraz MOPS Zawiercie zrealizowało interaktywny projekt "Otwórz się na pomoc - przemoc". Projekt ma na celu zapobieganie przemocy rówieśniczej, edukowanie oraz wskazanie dróg rozwiązań w problemie przemocy rówieśniczej. Projekt składa się z dwóch części. Pierwszą z nich jest około 5-7 minutowy interaktywny film, poświęcony zagadnieniu. Zadaniem widzów jest pokierowanie losem 12-letniej Antosi, która zmaga się z tym problemem. Druga część to specjalna sekcja "Prawdziwe historie", w której przedstawione są prawdziwe historie nastolatków, borykających się z problemem przemocy rówieśniczej. Scenariusz filmu został stworzony we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięcą i terapeutką - Mają Pisarek. Dołącz do projektu, link znajdziesz w artykule.

Projekt "Otwórz się na pomoc - przemoc" - interaktywny film i wywiady poświęcone przemocy rówieśniczej. Nie bądź bierny, reaguj

Zjawisko przemocy objawia się w różnych postaciach. Może być to przemoc fizyczna, psychiczna, ekonomiczna, seksualna. Może zachodzić w domu, na ulicy lub w szkole wśród rówieśników. Przemoc to wciąż temat TABU wśród ofiar. Chcemy głośno o tym mówić, aby zwrócić uwagę mieszkańców, rodziców, nauczycieli i dzieci, na to zjawisko i mu przeciwdziałać.

W filmie poznajemy 12-letną Antosię, która od pewnego czasu, jest prześladowana przez kolegów i koleżanki z klasy. Czy poradzi sobie z tym problemem i zgłosi się po pomoc? To zależy od decyzji podjętych przez widzów w filmie. A tych w filmie nie brakuje. Każdy podjęty wybór wpływa na los naszej bohaterki.

Jedne wybory przybliżają Antosię do rozwiązania problemu przemocy, inne je od niej oddalają. W projekcie przewidziano cztery możliwe zakończenia. Każde z nich zostało skomentowane przez Maję Pisarek.

Zapraszamy Państwa do aktywnego uczestnictwa w tym projekcie - weź udział, kliknij TUTAJ.

W projekcie przygotowana jest specjalna sekcja "Prawdziwe historie", w której przedstawione są historie nastolatków, borykających się z problemem przemocy rówieśniczej.

- Zapraszamy do gry - w tym interaktywnym filmie, to Ty możesz wybrać, co zrobisz. Zachęcamy do zagrania nie tylko młodzież, ale i rodziców, ponieważ najważniejsza jest świadomość. Wierzymy, że projekt trafi do jak największej ilości osób - komentują partnerzy projektu.

Jako zespół przygotowujący ten projekt, wierzymy, że pomoże on wielu nastolatkom, a także ich rodzinom, w zmierzeniu się z problemem agresji wśród młodzieży.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto