Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przedszkolaki ze "Słoneczka" w Zawierciu z taneczną wizytą u seniorów z mieszkań chronionych. WIDEO i ZDJĘCIA

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Przedszkole nr 1 "Słoneczko" w Zawierciu, realizuje projekt wolontariatu o nazwie „Po prostu tańcz- czyli przedszkolaki ze słonecznej paki”, w ramach Fundacji ING Dobry Pomysł. Dzięki niemu pozyskane zostały granty w wysokości 6 tys. zł na stroje dla dzieci oraz warsztaty taneczne i plastyczne. W dniu wolontariatu 1 grudnia br. Starsza Grupa dzieci (6-latki), odwiedziła z wolontariuszami Fundacji ING mieszkania chronione w Zawierciu, aby zaprezentować mieszkającym tam seniorom, poznane tańce w trakcie trwania projektu. Wizyta sprawiła seniorom wiele radości i łez wzruszenia. Zobaczcie wideo i zdjęcia.

Przedszkolaki ze "Słoneczka" w Zawierciu z taneczną wizytą u seniorów z mieszkań chronionych

W ramach Dnia Wolontariatu w przedszkolu, dzieci zostały podzielone na grupy wiekowe. Do każdej grupy został przydzielony wolontariusz ING. Starsza Grupa odwiedziła seniorów , kolejna grupa dzieci w przedszkolu zaprezentowała wszystkie poznane tańce i zakupione stroje, a młodsze dzieci z wolontariuszami ING i nauczycielami stworzyły prace plastyczne związane z wybranym tańcem i strojem.

Zobaczcie zdjęcia tańczących przedszkolaków i wzruszonych seniorów

-Projekt ma mieć charakter długofalowy i ma umożliwić poznanianie różnorodnych tańców zarówno współczesnych, jak i tradycyjnych przedszkolakom w kolejnych latach uczęszczania do przedszkola, a także prezentowania swoich umiejętności dzieciom zawierciańskich przedszkoli, osobom starszym, rodzicom oraz szeroko pojętej społeczności lokalnej - mówi Anna Kruszewska, dyrektor Przedszkola nr 1 „Słoneczko” w Zawierciu.

Projekt wolontariatu ma na celu wsparcie tej inicjatywy poprzez zachęcenie dzieci do poznania kultury i tradycji związanych z tańcami i ich propagowaniem wśród dzieci w wieku przedszkolnym, ale także w środowisku lokalnym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto