Przegląd tygodnia w Zawierciu, najważniejsze wydarzenia od 25.04 do 1.05.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Zawiercia czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Zawiercia czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Zawiercia, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 25.04 a 1.05.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Zobaczcie, jak wyglądało Zawiercie przed wojną. Pokolorowaliśmy stare zdjęcia miasta. Oto efekt!”?

Przegląd tygodnia Zawiercie od 25.04 do 1.05.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Zobaczcie, jak wyglądało Zawiercie przed wojną. Pokolorowaliśmy stare zdjęcia miasta. Oto efekt!

HISTORIA MIASTA. Jesteście ciekawi, jak wyglądało nasze miasto przed wojną? Znaleźliśmy kilka starych zdjęć Zawiercia i je... pokolorowaliśmy! Oto galeria archiwalnych fotografii, które zabiorą Was w wyjątkową podróż w czasie. Zawiercie w okresie międzywojennym robi wrażenie! Kliknijcie w "zobacz galerię"

📢 Koronawirus w Śląskiem. Gdzie wskaźnik zakażeń jest najmniejszy? Mamy "zieloną" strefę! Sprawdź poszczególne miasta i powiaty!

Od kilkunastu dni spada liczba nowych zakażeń w woj. śląskim, wkrótce czeka nas luzowanie obostrzeń! Są już miejsca w woj. śląskim, w których wskaźnik zakażeń jest już na tyle niski - że oznaczane są jako tzw. "zielone strefy" na mapach Piotra Tarnowskiego!

📢 Gdzie na ryby w woj. śląskim? Oto największe zbiorniki do łowienia w województwie!

Łowienie w Śląskiem. To już najwyższa pora, żeby wyciągnąć wędkę, podbierak, gromadzone przez zimę zanęty i wybrać się na ryby. Początek wiosny to fajny czas, żeby na płytkiej, już nieco nagrzanej wodzie, połowić płotek czy karasi, które niebawem wyruszą na tarło. Jeśli nie jesteście zdecydowani, od jakiego zbiornika zacząć sezon, to podpowiadamy. Oto 10 najlepszych zbiorników wędkarskich w naszym regionie.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 25.04-1.05.2021 Zawiercie: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Zawierciu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Cała Polska grilluje w deszczu, czyli majówka 2021. Zobacz najlepsze MEMY na weekend majowy

Majówka 2021. Długi weekend majowy to okazja do odpoczynku i relaksu, na co wielu z nas czeka! W dobie obostrzeń z powodu pandemii odpadają dalsze wyjazdy, ale mając grilla i zapas kiełbasy, Polak zawsze sobie poradzi - nawet w niepogodę! Zobaczcie zbiór najlepszych memów na majówkę! Z czym długi weekend kojarzy się internautom?

📢 Alimenciarze z woj. śląskiego poszukiwani przez policję. Rozpoznasz któregoś z nich? Zobacz ZDJĘCIA

Poszukiwani alimenciarze z woj. śląskiego. Zobacz zdjęcia mężczyzn, którzy mimo nakazu sądowego nie wypłacają na rzecz swoich dzieci należnych im pieniędzy i są teraz ścigani przez policję. Widziałeś ich? Kliknij w przycisk "zobacz galerię".

📢 Majówka 2021 w Beskidach? Oto 5 pomysłów na jednodniową wycieczkę!

Majówka w Beskidach. Szukacie planów na majówkę? Już znaleźliście. Oto pięć propozycji jednodniowych wycieczek w Beskidy. Od 11 do 32 kilometrów. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Jest przepyszne jedzenie, trochę maszerowania i przepiękne widoki. Kliknij w galerię zdjęć i sprawdź 5 pomysłów na wycieczkę w Beskidy!

📢 Wypadek w Woli Kocikowej. 16-latek wspiął się na słup energetyczny i został porażony

W piątek, 30 kwietnia, późnym popołudniem, około godz. 19. w Woli Kocikowej, w powiecie zawierciańskim, 16 -letni chłopak wszedł na słup energetyczny.

📢 Koronawirus: W Śląskiem znów najwięcej zgonów i nowych zakażeń! Ile dokładnie w Twoim mieście?

6 796 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 1 041 w woj. śląskim odnotowano w piątek, 30 kwietnia 2021 roku W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 429 osób, w woj. śląskim - 72. Woj. śląskie jest na pierwszym miejscu w Polsce zarówno pod względem nowych zakażeń, jak i przypadków śmiertelnych!

📢 Na co skarżą się zaszczepieni pacjenci w woj. śląskim? Zobacz najczęstsze skutki uboczne szczepień. Zebraliśmy DANE!

PANDEMIA. Na 1 mln 213 tys. 068 zaszczepionych przeciw COVID-19 mieszkańców woj. śląskiego skutki uboczne iniekcji zgłosiły 844 osoby. W całej Polsce do tej pory odnotowano ponad 6 899 niepożądanych odczynów poszczepiennych. Zdecydowana większość ma szczęśliwie charakter łagodny. Sprawdziliśmy, jakie dolegliwości zgłaszają zaszczepieni. Z uwzględnieniem także tych najpoważniejszych.

📢 Majówka 2021 - jaka będzie pogoda? Zobacz prognozę Damiana Dąbrowskiego, króla pogody ze Śląska

Prognoza pogody na majówkę 2021. Damian Dąbrowski, nauczyciel ze Świętochłowic, przygotowuje najlepszą prognozę dla Górnego Śląska. Skuteczność prognoz świętochłowiczanina zawstydza etatowych synoptyków. Dlatego o prognozę pogody na weekend majowy zapytaliśmy właśnie Damiana Dąbrowskiego. To król pogody ze Śląska.

📢 Po czym poznać, że COVID-19 zostawił ślady w naszym organizmie. Wyjaśniamy czym jest LONG COVID

Po zakończeniu epidemii koronawirusa polski system zdrowotny będzie musiał poradzić sobie z kolejnymi wyzwaniami. Jednym z nich, prawdopodobnie najpoważniejszym, będzie long covid. Lekarze alarmują, że lista powikłań, do których może doprowadzić zakażenie koronawirusem z każdym miesiącem trwania pandemii jest coraz dłuższa. W galerii przygotowaliśmy zestawienie najbardziej uporczywych i niebezpiecznych dolegliwości z którymi w ostatnim czasie pacjenci zgłaszają się do lekarzy po tzw. "Długim covidzie". Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Drzewo spadło na przejeżdżający samochód w pow. zawierciańskim. Podczas wycinki nie zachowano środków ostrożności

Drzewo z impetem spadło wprost na przejeżdżający samochód. Zniszczyło przednią szybę, słupki i dach. Kierująca oraz pasażerowie byli w szoku, choć na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń. Jak do tego doszło? - Podczas wycinki nie zachowano należytych środków ostrożności - mówi mł. asp. Marta Wnuk z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

📢 Koronawirus. Śląskie wciąż z największą liczbą nowych zakażeń! Sporo też zgonów. Ile jest zachorowań w twoim mieście?

8 427 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 1 328 w woj. śląskim odnotowano w czwartek, 29 kwietnia 2021 roku W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 541 osób, w woj. śląskim - 69. Woj. śląskie jest na pierwszym miejscu w Polsce zarówno pod względem nowych zakażeń.

📢 Tam jest teraz PIĘKNIE! Ogrody Kapias w Goczałkowice-Zdrój - wiosną przyciągają kolorami. Sprawdź te zdjęcia

TURYSTYKA. Relaks, inspiracja, edukacja. Tymi trzema słowami można określić Ogrody Kapias w Goczałkowicach-Zdroju. Mimo lokcdownu ogrody i centrum ogrodnicze pozostają otwarte, dzięki temu możemy obserwować, jak przyroda pięknie budzi się do życia wiosną. W poniedziałek 26 kwietnia Ogrody Kapias odwiedziła fotoreporterka Dziennika Zachodniego, Lucyna Nenow. Zobaczcie zdjęcia z tego urokliwego miejsca.

📢 Najwięcej osób umiera na COVID-19 w woj. śląskim! Gdzie zmarło ich najwięcej? Sprawdź dane z poszczególnych miast

COVID-19 - ŚMIERTELNOŚĆ. Z dnia na dzień, w Polsce zmniejsza się ilość nowych zakażeń. Jak twierdzą rządzący - trzecia fala pandemii stopniowo ustępuje. Wciąż jednak utrzymuje się na wysokim poziomie liczba zgonów. Ostatniej doby [26.IV] w Polsce zmarło na Covid-19 aż 460 osób, w tym 76 w woj. śląskim. Sprawdziliśmy, ile osób zmarło z powodu pandemii koronawirusa w ciągu ostatnich 2 tygodni, w poszczególnych miastach i powiatach woj. śląskiego. Dane sprawdzicie w galerii.

📢 Rząd luzuje obostrzenia w maju! Kiedy do szkoły? Zobacz harmonogram otwarcia restauracji, siłowni, kin...

Stało się! W maju odmrożona zostanie gospodarka. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił szczegółowy harmonogram luzowania obostrzeń związanych z COVID-19. Otwarte zostaną m.in. restauracje, kina, centra handlowe, siłownie i szkoły. Nie będziemy musieli nosić maseczek.

📢 Koronawirus w Śląskiem. Bardzo dużo zgonów i sporo nowych zakażeń - najwięcej w Polsce! Jak sytuacja w Twoim mieście?

8 895 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 1 531 w woj. śląskim odnotowano w środę, 28 kwietnia 2021 roku W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 636 osób, w woj. śląskim - 116. Woj. śląskie jest na pierwszym miejscu w Polsce zarówno pod względem nowych zakażeń, jak i przypadków śmiertelnych!

📢 Jurajscy Rycerze wsparli rodzinę w Wierbce. Aluron CMC Warta Zawiercie pomógł pogorzelcom przekazując materiały do naprawy dachu

Jurajscy Rycerze jak co roku przeznaczyli pieniądze, które zebrali niedopilnowanie przestrzegania punktów regulaminu wewnętrznego na cele charytatywne ważne dla społeczności lokalnej. W tym roku drużyna Aluron CMC Warty Zawiercie zdecydowała się wspomóc rodzinę z Wierbki w gminie Pilica. Na początku kwietnia w wyniku pożaru stracili cały dobytek.

📢 Ogrodzieniec rozda mieszkańcom biało-czerwone flagi. Czeka także konkurs na zdjęcie z flagą

Ogrodzieniec. Jeśli jeszcze nie macie biało-czerwonej flagi to możecie ją zdobyć za darmo. Z okazji zbliżającego się święta Urząd Miasta i Gminy Ogrodzieniec rozda w czwartek sto flag dla swoich mieszkańców. Przygotowano także konkurs.

📢 WOZIPIWO, UGLIK, KACEK... - oto najrzadsze nazwiska męskie w woj. śląskim. Nosi je maksymalnie 2 mężczyzn w regionie!

Te nazwiska męskie są najrzadsze w woj. śląskim - wg. danych przygotowanych przez Ministerstwo Cyfryzacji. Nosi je zaledwie maksymalnie dwóch mężczyzn w naszym regionie. Sprawdź, czy Twoje nazwisko również jest wśród nich - kliknij w galerię.

ZOBACZ KONIECZNIE

Pierwsza Komunia Święta

Od 15 maja bez maseczek, ale tylko na powietrzu

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie