Przegląd tygodnia z 19.03.2023 w Zawierciu. Najważniejsze wydarzenia od 12.03 do 18.03.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 12.03 do 18.03.2023
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 12.03 do 18.03.2023 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Zawiercia, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 12.03 a 18.03.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „TOP 10 Najdroższe kawalerki w Polsce. Kosztują nawet powyżej 2 mln zł. Zobacz te wnętrza i budynki. Niektóre są naprawdę zaskakujące ZDJĘCIA”?

Przegląd tygodnia: Zawiercie, 19.03.2023. 12.03 - 18.03.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 TOP 10 Najdroższe kawalerki w Polsce. Kosztują nawet powyżej 2 mln zł. Zobacz te wnętrza i budynki. Niektóre są naprawdę zaskakujące ZDJĘCIA

Szukacie kawalerki do kupienia w Polsce? Ofert jest sporo. Ceny? Czasem zaskakujące. Wszystko oczywiście zależy od lokalizacji i przede wszystkim stanu mieszkania. Przejrzeliśmy ogłoszenia dotyczące sprzedaży kawalerek w całej Polsce. Okazuje się, że za te najdroższe trzeba zapłacić ponad 2 mln złotych. Te najbardziej luksusowe na sprzedaż są wystawione w Warszawie, Gdańsku, Świnoujściu, Wrocławiu. Jak wyglądają takie mieszkania? Ile mają metrów? W jakich budynkach się znajdują? Sprawdźcie w naszej galerii zdjęć. Niektóre wnętrza mogą was zaskoczyć...

📢 Tak wyglądały łazienki w czasach PRL-u. Sprawdź, czy kojarzysz sprzęty i kosmetyki z lat 60., 70., i 80. Wróciła moda na wnętrza w stylu PRL

W czasach PRL-u wnętrza łazienek wyglądały bardzo skromnie, bo w sklepach brakowało towarów, a zdobycie podstawowego wyposażenia stanowiło nie lada sztukę. Wybór akcesoriów i armatury był mocno ograniczony, dlatego większość łazienek Polaków była do siebie łudząco podobna. Zobacz, jakie sprzęty królowały w łazienkach w latach 60., 70. i 80. Sprawdź, czy kojarzysz te kultowe gadżety i kosmetyki z PRL-u.

📢 W Porębie zostanie reaktywowana stacja kolejowa w ramach połączenia do lotniska w Pyrzowicach

W ramach budowy linii kolejowej Tarnowskie Góry – Pyrzowice – Zawiercie w Porębie powstaje nowy peron. Porębski peron będzie oświetlony i wyposażony w wiaty oraz ławki. Komfort w podróży zapewnią nagłośnienie oraz czytelne oznakowanie i tablice informacyjne, z kolei o bezpieczeństwo prowadzenia ruchu pociągów zadbają dyżurni ruchu z nowoczesnego Lokalnego Centrum Sterowania Siewierz - informuje Katarzyna Głowacka z biura prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 19.03.2023: 12.03-18.03.2023 Zawiercie: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Zawierciu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Paznokcie na Wielkanoc. Zobacz, jaki manicure będzie pasował do świątecznych kreacji. Postaw na wiosenne trendy

Wielkimi krokami zbliżają się święta wielkanocne. W ferworze przygotowań potraw na uroczyste śniadanie i obiad nie zapomnij o sobie. Oprócz stylizacji pamiętaj o pięknej oprawie dłoni. Wybierz idealne paznokcie na Wielkanoc, które będą uzupełnieniem twojej kreacji.

📢 Trwa spór o rewitalizacje MOK-u w Zawierciu. Potrzeba blisko 14 mln złotych

W Zawierciu na arenie politycznej trwa spór, a w opinii publicznej dyskusja na temat gruntownego remontu budynku i sali Miejskiego Ośrodka Kultury im. Adama Mickiewicza w Zawierciu. MOK, aby mógł zrealizować tę inwestycję, potrzebuje blisko 14 mln złotych i chce je pozyskać z pożyczek. Na nadzwyczajnej sesji rady miasta, 13 marca, miała być poddana pod głosowanie uchwała, wyrażająca zgodę na udzielenie poręczenia przez miasto na spłatę pożyczek na tę kwotę dla MOK-u. Na sali obrad nie pojawiła się wystarczająca ilość radnych, aby odbyło się głosowanie. W wyniku tego zdarzenia powstał Komitet Inicjatywy Uchwałodawczej Mieszkańców Zawiercia, który walczy o przegłosowanie środków na ten cel. Jak Komitet komentuje całą sytuację? Czemu radni nie chcą zgodzić się na poręczenie na ten cel? Jak sprawę widzą mieszkańcy?

📢 Poznaj PANIE z Zawiercia - poznaj Córki, Matki, Kobiety dojrzałe! Trwa plebiscyt "Kobieca Twarz Roku". Zobacz kandydatki!

Oto PANIE z Zawiercia i powiatu. 8. marca rozpoczęło się głosowanie w wielkim regionalnym plebiscycie Kobieca Twarz Roku 2023. Laureatki wybrane będą w trzech kategoriach pokoleniowych - Córki, Matki i Kobiety dojrzałe. Dziś w naszej galerii prezentujemy kandydatki z Zawiercia i powiatu. Zobacz zdjęcia!

📢 Mieszkańcy gminy Ogrodzieniec będą mogli ubiegać się o dofinansowanie na wymianę nieefektywnych źródeł ciepła w swoich mieszkaniach

Gmina Ogrodzieniec zyskała ponad 2,3 mln złotych na realizację Programu "Ciepłe Mieszkanie" ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Mieszkańcy gminy będą mogli uzyskać dofinansowanie na wymianę wszystkich nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe, służących do ogrzewania lokalu mieszkalnego, na efektywne źródła ciepła lub podłączenie do efektywnego źródła ciepła w budynku.

📢 Zawodnicy Viretu CMC Zawiercie wygrali dwa pierwsze mecze 2 rundy I ligi piłki ręcznej

Szczypiorniści Viretu CMC Zawiercie znakomicie rozpoczęli drugą rundę rozgrywek I ligi piłki ręcznej mężczyzn grupy D. Drużyna wygrała po zaciętej walce dwa pierwsze mecze. 4 marca Viret pokonał na wjeździe po rzutach karnych SPR Orzeł Przeworsk 30:30 (2:3). Natomiast przed własną publicznością 11 marca pokonał lidera tabeli AZS AGH Kraków 34:33. Jak szły przygotowania drużyny do rundy rewanżowej oraz jakie cele ma na nią drużyna?

📢 Ważne znalezisko w Zawierciu! Orzeł, który wisiał w Starostwie Powiatowym przed II wojną światową, wrócił na miejsce

Orzeł w koronie wyklejony ze słomy na podkładzie z włókniny, który wisiał przed II wojną światową w Starostwie Powiatowym w Zawierciu, wrócił do siedziby. Orzeł został przekazany na przechowanie przed okupantem rodzinie Elżbiety Żmudy z Zawiercia przez ówczesnego starostę Edwarda Trznadla. Przez lata był ukryty za szafą w mieszkaniu. Niedawny remont pozwolił go odnaleźć.

📢 Z balkonu na drugim piętrze w Łazach wypadł mężczyzna

Do tragicznego zdarzenia doszło 14 marca 2023 roku w Łazach. Z drugiego piętra w budynku mieszkalnym przy ul. Stara Cementownia wypadł mężczyzna. Zginął na miejscu.

📢 Czworo radnych z Zawiercia zorganizowało przed MOK-iem konferencję prasową

Czworo radnych z Zawiercia: Paulina Pietras, Martyna Gajos, Henryk Mól z PiS oraz Joanna Janik-Jaworska z KW Wyborców Witolda Grima Zawiercie Bez Podziałów zorganizowało konferencję prasową przed budynkiem Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu 13 marca 2023 roku dotyczącą przyszłości Zawiercia. Konferencja odbyła się przed planowaną nadzwyczajną sesją rady miasta, podczas której miał być przegłosowany projekt uchwały umożliwiającej zaciągnięcie przez MOK w Zawierciu pożyczki na blisko 15 mln złotych.

📢 Za nami Finał XXII Spartakiady w Sportowych Grach Zespołowych o Puchar Starosty Zawierciańskiego

Za nami Finał XXIII Spartakiady Szkół Ponadgimnazjalnych w Sportowych Grach Zespołowych o Puchar Starosty Zawierciańskiego. Finał gier odbył się 10 marca na hali sportowej przy I LO im. S. Żeromskiego w Zawierciu. Która ze szkół okazała się najlepsza w danej konkurencji?

📢 Grozny wypadek w Porębie. Cztery osoby ranne, lądował śmigłowiec LPR! Droga jest już przejezdna

Pow. zawierciański. W Porębie na ul. Siewierskiej we wtorek, 14 marca około godziny 10 doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowane są 4 osoby, z czego jedna do szpitala została przetransportowana śmigłowcem.

📢 W ciągu ostatnich dni dwukrotnie przejazd pod wiaduktem kolejowym w Zawierciu był częściowo zablokowany

W ciągu minionych dni dwukrotnie przejazd pod wiaduktem kolejowym przy ul. Piłsudskiego został częściowo zablokowany z powodu niedostosowania kierowcy do znaku o maksymalnej wysokości pojazdu.

📢 Wypadek dwóch samochodów osobowych w Porębie. Użyto narzędzi hydraulicznych

Na ul. Siewierskiej w Porębie 14 marca w godzinach porannych doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych. W wyniku tego zdarzenia 4 osoby zostały poszkodowane z czego jedna z nich została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala.

📢 Tragiczny wypadek na dworcu w Zawierciu. 44-letni mężczyzna wpadł pod pociąg. Utrudnienia w kursowaniu składów

W poniedziałek, 13 marca, na dworcu w Zawierciu miał miejsce śmiertelny wypadek. Pociąg relacji Warszawa Wschodnia - Katowice, potrącił ze mężczyznę. 44-latek nie żyje.

📢 Amfiteatr w Ogrodzieńcu to samowola budowlana! tak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. Co teraz?

Pow. zawierciański. Blisko 10 lat temu w Ogrodzieńcu na Placu Piłsudskiego powstał amfiteatr, który miał służyć mieszkańcom jako miejsce kultury i rozrywki. I przez pewien okres rzeczywiście służył. Po czasie jednak okazało się, że nowo wybudowany obiekt jest niezgodny z planem zagospodarowania przestrzennego. Szereg procesów sądowych, mających na celu ustalić, czy amfiteatr został wybudowany w tym miejscu rzeczywiście niezgodnie z prawem, zakończyły się ostatnim wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego, który orzekł, że obiekt jest samowolą budowlaną.

📢 27 najbardziej niesamowitych miejsc w Krakowie. Tych cudów zazdrości nam cały świat. Przewodnik po unikatowych atrakcjach z listy UNESCO

Kraków to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów polskich miast. Przyciąga zarówno gości z kraju, jak i zagranicy. Międzynarodowi eksperci UNESCO docenili Kraków i jego unikalne zabytki już w 1978 r., wpisując trzy kluczowe obszary miasta na listę światowego dziedzictwa. Zapraszamy Was na wirtualną wycieczkę po 27 najważniejszych zabytkach i atrakcjach Krakowa z listy UNESCO. To prawdziwe unikaty i cuda, których zazdroszczą nam na świecie. Każdy polski turysta powinien odwiedzić je chociaż raz.

📢 Mieszkańcy Żarnowca zyskają nową bieżnię lekkoatletyczną. Kiedy powstanie?

Gmina Żarnowiec wyłoniła wykonawcę, który zbuduję nową bieżnię lekkoatletyczną na stadionie LKS-u "Trzy Korony" Żarnowiec. Wraz z budową bieżni renowacji poddane będą trybuny oraz budynek kompleksu. To odpowiedź gminy na prośby mieszkańców co do powstania takiego miejsca w Żarnowcu.

📢 Nowe linie transportu publicznego mogą pojawić się na terenie powiatu zawierciańskiego

Osiem gmin powiatu zawierciańskiego złożyło listy intencyjne o przyłączenie do Związku Powiatowo-Gminnego „Jedźmy razem!”, który organizuje transport publiczny na terenie zrzeszonych gmin. Związek działa już na terenie powiatu myszkowskiego i tworzy 24 linie. Poszerzenie go o gminy powiatu zawierciańskiego, może oznaczać lepszy i łatwiejszy transport publiczny dla mieszkańców powiatu zawierciańskiego. Jakie aktualnie podejmowane są kroki w kierunku dołączenia gmin powiatu zawierciańskiego do Związku?

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie