Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przeprowadzono wizję lokalną na skrzyżowaniu ulic Przyjaźni, Glinianej i Armii Krajowej na osiedlu Blanowice

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Starostwo Powiatowe w Zawierciu
Wizja lokalna odbyła się na niebezpiecznym skrzyżowaniu ulic Przyjaźni, Glinianej i Armii Krajowej w Zawierciu na osiedlu Blanowice. Celem było omówienie poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu. W przeszłości dochodziło tam do tragicznych wypadków drogowych. Mieszkańcy Blanowic bojąc się, że może dojść do kolejnych, dlatego złożyli wniosek na ręce starosty zawierciańskiego o przyspieszenie budowy ronda na tym skrzyżowaniu.

Wizja lokalna, w której uczestniczyli mieszkańcy Blanowic wraz ze starostą zawierciańskim Gabrielem Dorsem i radnymi powiatu odbyła się 20 stycznia br. Na chwilę obecną na skrzyżowaniu zostało zainstalowane lustro drogowe. Starostwo rozważa wprowadzenie innych zabezpieczeń na skrzyżowaniu, ale muszą być one skonsultowane z przedstawicielami policji.

- My, mieszkańcy Zawiercia, osiedle Blanowice, zebraliśmy głosy poparcia dla inicjatywy przyspieszenia inwestycji budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Przyjaźni, Glinianej, Armii Krajowej w Zawierciu. Zebrane podpisy stanowią dowód na to, jak bardzo zależy nam na bezpieczeństwie nie tylko lokalnych mieszkańców, ale również wszystkich osób, które korzystają ze skrzyżowania ulic Przyjaźni, Glinianej, Armii Krajowej w Zawierciu.

Zobaczcie zdjęcia z wizji lokalnej

- Rozważamy zainstalowanie na tym skrzyżowaniu pasów akustyczno-wibracyjnych oraz innych rozwiązań, które musimy uzgodnić z policją - komentuje sprawę Starostwo Powiatowe w Zawierciu.

Skrzyżowanie jest miejscem, w którym bardzo często dochodzi do wypadków, stłuczek i kolizji drogowych, w tym także z ofiarami śmiertelnymi. Skrzyżowanie dróg sąsiaduje ze stale odwiedzanymi przez mieszkańców Zawiercia i okolicznych miejscowości powiatu miejscami rekreacji: basen, boisko sportowe, las, ścieżki rowerowe, ścieżki do biegania. Obok skrzyżowania znajduje się cmentarz komunalny.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto