Rokitno Szlacheckie wygrało plebiscyt Sołectwo Roku 2023 orgaznizowany przez Dziennik Zachodni

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Rokitno Szlacheckie w gminie Łazy zostało Sołectwem Roku 2023 województwa śląskiego.
Rokitno Szlacheckie w gminie Łazy zostało Sołectwem Roku 2023 województwa śląskiego. Rokitno Szlacheckie
Rokitno Szlacheckie w gminie Łazy zostało Sołectwem Roku 2023 województwa śląskiego. Rokitno otrzymało najwięcej głosów w konkursie organizowanym przez Dziennik Zachodni. Dzięki temu przeszło do kolejnego etapu plebiscytu – ogólnopolskiego.

Rokitno Szlacheckie sołectwem roku województwa śląskiego

W konkursie Dziennika Zachodniego wystartowało łącznie 17 sołectw z województwa śląskiego. Za Rokitnem Szlacheckim uplasowały się Wręczyca Wielka oraz Kotulin. Oprócz tytułu „Sołectwo Roku”, Rokitno otrzymało również nagrodę finansową 3000 złotych.

-Bardzo dziękuję za wszystkie głosy mieszkańcom sołectwa oraz osobom, które zdecydowały się wesprzeć właśnie naszą kandydaturę – mówi Grzegorz Piłka, sołtys Rokitna Szlacheckiego. Już teraz zachęcam do wspierania nas w etapie ogólnopolskim. O szczegółach poinformujemy na naszym profilu FB – mówi Grzegorz Piłka, sołtys Rokitna Szlacheckiego.

Konkurs „Mistrzowie Agro” organizują w poszczególnych województwach dzienniki należące do grupy Polska Press. Oprócz Sołectwa Roku głosowanie odbywa się w kategoriach: Rolnik Roku, Sołtys Roku, Liderka/Lider Społeczności Roku, Koło Gospodyń Wiejskich Roku i Agroturystyka Roku.

Plebiscyt, który jest prowadzony pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zakończy ogólnopolski finał i gala na Zamku Królewskim w Warszawie.

Wieś Rokitno Szlacheckie położona jest we wschodniej jej części Gminy Łazy, powiecie zawierciańskim, województwie śląskim. Nazwa Rokitno pochodzi od wyrazu „rokicina”, to rodzaj wierzby o cienkich płożących się pędach. Określenie „Szlacheckie” występuje już pod koniec XVIII wieku, wcześniej w dokumentach występowała sama nazwa Rokitno.

Pierwsza wzmianka o Rokitnie Szlacheckim pochodzi z początku XV wieku. Wieś należała do właścicieli dóbr Pieskowej Skały, a następnie do dominium ogrodzienieckiego.

Gazeta Lubuska. Ewakuacja w Zielonej Górze. W garażu były bomby

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie