Skalniak Kroczyce - Przemsza Okradzionów 1:0 [ZDJĘCIA]

Patryk Drabek
Skalniak Kroczyce - Przemsza Okradzionów 1:0: Gospodarze wygrali po trafieniu Dawida Mrozińskiego, a przyjezdni kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Przemysława Dziury. Zobaczcie zdjęcia. Więcej informacji niebawem.

Skalniak Kroczyce - Przemsza Okradzionów 1:0

Gdyby Skalniak prowadził po kwadransie 2:0, to przyjezdni nie mogliby mieć większych pretensji. Groźny był Grzegorz Mucha, lecz dobrze bronił Marcin Szczepowski, a po centrze Adama Haładusa głową piłkę do siatki powinien skierować Karol Wasik, lecz pomylił się o kilkanaście centymetrów.

Po pół godzinie gry Dawid Treściński nie zamienił na bramkę dobrego zagrania Wasika, a przyjezdni odpowiadali szarżami Przemysława Dziury.

Napastnik Przemszy uderzał groźnie zza pola karnego i decydował się na indywidualne rajdy z piłką, ale dyskutował również z sędziami, za co zobaczyć żółty kartonik.

W 36. minucie Dziura zobaczył natomiast od razu czerwoną kartkę. Sędzia liniowy zasygnalizował głównemu, że napastnik nazwał go „cwelem”, a zawodnik tłumaczył: - Powiedziałem tylko, że gra z takimi sędziami jest bez celu - mówił Przemysław Dziura.

Faktem jest, że Przemsza musiała grać w dziesiątkę i o mały włos nie straciła bramki „do szatni”. Marcin Stachura nie sięgnął jednak futbolówki.

Po zmianie stron Szczepowski dwa razy wygrywał pojedynki sam na sam z Dawidem Mrozińskim, ale za trzecim razem - po efektownej szarży Wasika - był już bez szans, a napastnik Skalniaka dosłownie wjechał z piłką do bramki.

W drugiej połowie gra zaostrzyła się, a zarówno piłkarze Przemszy, jak i Skalniaka mieli spore pretensje do pracy arbitrów.

Już w 90. minucie szansę na bramkę miał Haładus, a w odpowiedzi szybką kontrę przeprowadzili przyjezdni, lecz Michał Nowak-Jaworski zastopował Kamila Piętkę i tym samym uratował trzy punkty dla swojego zespołu.

Głos trenerów:
Dawid Gajecki, Skalniak Kroczyce:
To był horror. Na pewno cieszą trzy punkty, ale nie wykorzystaliśmy wielu sytuacji i to powoduje spory ból głowy. Nie możemy popełniać takich błędów w końcówce meczu i musimy wyciągnąć z tego wnioski. Po tym spotkaniu jesteśmy jednak bliżej utrzymania.

Grzegorz Majewski, Przemsza Okradzionów: Niestety, nie udało nam się wywalczyć tutaj punktu, chociaż przyjechaliśmy z takimi nadziejami. Na chwilę obecną dysponujemy takim, a nie innym składem (piłkarze Przemszy przyjechali do Kroczyc w 13-osobowym składzie - dop. red.) i chłopcy oddali zdrowie, ale niestety z sędziami się nie wygra. Nie wypaczyli jednak wyniku i nie mam do nich pretensji. Mieliśmy też swoje szanse, ale podobno szczęście sprzyja lepszym.

Skalniak Kroczyce - Przemsza Okradzionów 1:0 (0:0)