Ślepsk Suwałki - Aluron Virtu Warta Zawiercie 1:3

Paulina Musialska
Ślepsk Suwałki - Aluron Virtu Warta Zawiercie 1:3.
Ślepsk Suwałki - Aluron Virtu Warta Zawiercie 1:3: Zawierciański zespół wykonał ostatnie w sezonie zadanie i pokonał drużynę z Suwałk. Dzięki temu wywalczył bezpieczną dziesiątą lokatę.

Wyjazdowe spotkanie ze Ślepskiem Suwałki było szczególnie ważne dla zawierciańskich siatkarzy. Tylko wygrana bez straty punktów gwarantowała im dziesiąte miejsce w ligowej tabeli, a co za tym idzie mogli wtedy uniknąć gry w fazie play-out.

W pierwszym secie zawiercianie szybko zaczęli budować swoją przewagę. Swoją zagrywką rywali straszyli Damian Zborowski i Radosław Zbierski. Świetnie spisywał się również Bartosz Dzierżanowski. Dobra postawa całego zespołu przełożyła się na wygraną w całym secie, 25:18.

Na początku drugiej partii inicjatywę przejęli gospodarze, którzy wypracowali sobie dwa punkty przewagi (4:2). Zawiercianie szybko doprowadzili jednak do wyrównania (6:6), a na pierwszą przerwę techniczną schodzili z jednym „oczkiem” przewagi. Niestety Ślepsk zdołał ponownie doprowadzić do remisu, a następnie zaczął budować bezpieczne prowadzenie. Drugi set to wygrana gospodarzy, 25:22.

Początek trzeciego seta to niesamowita seria Aluron Virtu Warta Zawiercie, która prowadziła już 6:0. Ta dość bezpieczna przewaga utrzymała się do końca partii, która zakończyła się wygraną zawierciańskiego klubu, 25:20.

Podobny przebieg miała czwarta partia. Zawiercianie szybko odskoczyli przeciwnikom na różnicę czterech punktów i skutecznie przeszkadzali im w zniwelowaniu strat. Nie dziwi zatem, że goście pokonali Ślepsk Suwałki 25:20. Tym samym zwyciężyli w całym meczu 3:1.

Ślepsk Suwałki - Aluron Virtu Warta Zawiercie 1:3 (18:25), (25:22), (20:25), (20:25).