Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Starsi i schorowani mieszkańcy Poręby, zyskali nowoczesne i dostosowane do ich potrzeb mieszkanie. ZDJECIA

OPRAC.:
Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
To lokalowa forma pomocy, która przygotowuje osoby tu przebywające, pod opieką specjalistów, do prowadzenia w miarę możliwości samodzielnego życia.
To lokalowa forma pomocy, która przygotowuje osoby tu przebywające, pod opieką specjalistów, do prowadzenia w miarę możliwości samodzielnego życia. Miasto Poręba
Przedstawiciele Urzędu Miasta Poręba i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Porębie otworzyli 15 lutego 2024 roku przy ul. Chopina roku drugie w mieście mieszkanie wspomagane. Będzie ono służyć pięciorgu starszym i schorowanym mieszkańcom, potrzebującym codziennej opieki pomocy w tym specjalisty. Czym się wyróżnia? Zobaczcie ZDJĘCIA.

Samotni i schorowani zyskali w Porębie nowoczesne i dostosowane mieszkanie

Nowocześnie urządzone, pozbawione wszelkich barier dla osób z niepełnosprawnością, mieszkanie wspomagane usytułowane jest w tzw. "hotelowcu” przy ul. Chopina 102. Każde z mieszkań jest specjalnie wyposażone i dostosowane do osób ze specjalnymi potrzebami. Mieszkanie przeznaczone jest dla 5 osób, w założeniu projektowym 3 mężczyzn i 2 kobiety.

-To lokalowa forma pomocy, która przygotowuje osoby tu przebywające, pod opieką specjalistów, do prowadzenia w miarę możliwości samodzielnego życia, ale nie tylko. To element zastępujący pobyt w placówce typu domu pomocy społecznej. Uważam, że jest dużo lepszą i tańszą dla gminy formą pomocy - mówi Katarzyna Wilk, kierownik MOPS w Porębie.

– Dobrze się tutaj mieszka – mówił 71-letni pan Józef i ze skromnym uśmiechem na ustach, dziękując za wszystko i witając przybyłych gości.

Zobaczcie zdjęcia nowych mieszkań

Mieszkanie powstało w kilka miesięcy, a remont przebiegał od podszewki, gdyż miejsce to było wcześniej w ruinie.

-Gratuluję Porębie kolejnego mieszkania wspomaganego, cieszę się, że kolejne osoby potrzebujące znalazły swoje miejsce – mówił Marcin Chroszcz, dyrektor Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

-Jestem zdania, że miasto ocenia się pod kątem tego, jak dba o swoich najsłabszych mieszkańców. Cieszę się, że nasi zyskali właśnie przyjazne i bezpieczne lokum – mówił podczas otwarcia Ryszard Spyra, burmistrz miasta i gminy Poręba.

Na stworzenie mieszkania wspomaganego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, zaplanowano dofinansowanie z Budżetu Państwa w kwocie nieco ponad 378 tys. zł. Całość prac remontowych i zakup wyposażenia oszacowano na ok. 488 tys. zł.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto