Szalony mecz Viretu Zawiercie! Zwycięstwo z Ostrowcem Świętokrzyskim 29:27. Zobacz zdjęcia. To piąta wygrana z rzędu

Bartosz Żołnierczyk
Viret Zawiercie wygrywa piąty mecz z rzędu w I lidze piłki ręcznej mężczyzn.
Viret Zawiercie wygrywa piąty mecz z rzędu w I lidze piłki ręcznej mężczyzn. Bartosz Żołnierczyk/Polska Press
Piąte zwycięstwo z rzędu odnieśli szczypiorniści Viretu CMC Zawiercie w I lidze piłki ręcznej mężczyzn. Po pełnym dramaturgii meczu, 01 kwietnia 2023 roku, na własnym parkiecie Drużyna ze Stali, pokonała trzecią drużynę w tabeli, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 29:27. Po pierwszej połowie drużyna z Zawiercia przegrywała 13:16, lecz druga partia to wyśmienity popis Viretu, który konsekwentnie, dzięki niezwykłej determinacji oraz twardej grze w obronie, odmienił losy spotkania, odnosząc kolejne zwycięstwo.

Viret Zawiercie - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Mecz rozpoczął się od dominacji drużyny z Ostrowca, która w 13 minucie prowadziła już 7:3. To efekt świetnej dyspozycji Michała Piątkowskiego w bramce KSZO oraz twardych warunków postawionych w obronie drużyny z Ostrowca, która dzięki temu bezlitośnie wykorzystywała kontrataki.

Drużyna ze Stali zaczęła pogoń za wynikiem i również dzięki twardym warunkom w obronie i silnej determinacji w ataku w 18 minucie doprowadziła do remisu 9:9. KSZO od tego momentu zaczęło odskakiwać, a Viret chwilowo "ostygł" i ostatecznie pierwszą połowę wygrało KSZO 16:13. 6 bramek dla Zawiercia zdobył Wojciech Mrozek, a w bramce ofiarnie bronił Filip Jarosz.

Zobaczcie zdjęcia ze spotkania

Druga połowa to dramaturgia i walka o zwycięstwo przez drużynę z Zawiercia. W 40 minucie na tablicy wyników był już remis 19:19 i odtąd zaczęła się gra pełna emocji, bramka za bramkę. Liderem strzeleckim w KSZO był Grzegorz Sobut, który zdobył 8 bramek w całym meczu. Wyśmienita postawa w bramce Zawiercia Filipa Jarosza oraz wysoka skuteczność w ataku Wojciecha Mrozka i Kacpra Cegłowskiego, doprowadziły w 57 minucie do wyniku 26:24 dla Zawiercia, które nie wypuściło wygranej z ręki, odnosząc zwycięstwo 29:27.