Szczypiorniści Viretu CMC Zawiercie wygrali trzeci mecz z rzędu w I lidze piłki ręcznej

Bartosz Żołnierczyk
W 15. kolejce I ligi piłki ręcznej mężczyzn Viret CMC Zawiercie zwyciężył z  AZS UMCS Lublin 37:30.
W 15. kolejce I ligi piłki ręcznej mężczyzn Viret CMC Zawiercie zwyciężył z AZS UMCS Lublin 37:30. Bartosz Żołnierczyk/ Polska Press
W 15. kolejce I ligi piłki ręcznej mężczyzn grupy D, szczypiorniści Viretu CMC Zawiercie, na własnym boisku, pokonali drużynę Luxiony AZS-u UMCS Lublin, 37:30 (20:16). To trzecie z rzędu zwycięstwo drużyny w rundzie rewanżowej.

Viret CMC Zawiercie - Luxiona AZS UMCS Lublin

Początek spotkania zapowiadał wyrównaną grę bramka za bramkę, lecz w 12 minucie Drużyna ze Stali, dzięki mocnej grze w obronie wyszła na prowadzenie 9:6. Zdeterminowani zawodnicy z Lublina, zaczęli czytać grę zawiercian i 21 minucie doprowadzili do wyrównania 12:12. Skuteczna gra w obronie i wykorzystane sytuacje w ataku, doprowadziły ostatecznie szczypiornistów z Zawiercia do wygrania pierwszej połowy 20:16.

W drugiej połowie już od pierwszych minut, zawiercianie zaczęli odskakiwać zawodnikom z Lublina, zwiększając stopniowo przewagę bramkową. W 14 minucie między innymi, dzięki dobrej dyspozycji w bramce Filipa Jarosza, oraz wysokiej skuteczności Wojtka Mrozka w ataku, Drużyna ze Stali wyszła na prowadzenie 28:21 i kontrolowała do końca cały mecz, wygrywając 37 do 30.

Zobaczcie relację z meczu:

od 16 lat

Zobaczcie zdjęcia ze spotkania:

Uświetnieniem spotkania była obecność Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca Zawiercie, który towarzyszył szczypiornistą w trakcie spotkania oraz zaprezentował swoje umiejętności taneczne w przerwie. Do drużyny po przerwie wrócił wychowanek Sergiusz Zagała.

Viret: Filip Jarosz, Igor Zagała, Sergiusz Zagała, Marek Wasilewski, Łukasz Całujek, Daniel Matysek, Mateusz Bugaj, Michał Żarnowski, Przemysław Wierzbic, Paweł Bugajski, Oleksandr Dovbysh, Wojciech Mrozek, Dominik Sitkiewicz, Artur Makaruk, Kacper Cegłowski, Szymon Medwid.

Luxiona: Rycerz, K. Janicki, Daniel, Maciąg, Abramowicz, Pytka, Dziemiach, Gałaszkiewicz, Małecki, Pergoł, Stachowicz, D. Janicki.