Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szlachetna Paczka rejon Zawiercie, Łazy, Poręba szuka wolontariuszy. Poświęć czas uczestnicząc w organizacji pomocy w Twojej okolicy

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.
Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. Szlachetna Paczka rejon Zawiercie, Poręba, Łazy
Dysponujesz wolnym czasem, jesteś pełen energii, lubisz pomagać? Jeśli odpowiedź na te pytania brzmi tak, to Szlachetna Paczka rejon Zawiercie, Łazy, Poręba, zaprasza Cię na spotkanie z ludźmi podobnymi do Ciebie.

Szlachetna Paczka to jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w naszym kraju. Jednak wbrew pozorom, nie zajmuje się tylko i wyłącznie robieniem paczek. Cała akcja opiera się na współpracy darczyńców z wolontariuszami, którzy szukają rodzin w potrzebie i niosą im konkretną pomoc.

Dlaczego warto zostać wolontariuszem?

Aby paczka mogła nadal działać w naszym regionie, potrzebni są wolontariusze, bez których potrzebujące osoby nie dostaną szansy na lepszą przyszłość. Wolontariat niesie ze sobą wiele wyzwań, możliwości rozwoju i pomocy tym, którzy potrzebują wsparcia. W paczce poznajesz tylu wspaniałych ludzi, którzy na co dzień zajmują się tysiącami innych rzeczy, a potrafią znaleźć czas dla ciebie czy też rodzin, z którymi się spotykają. Dzięki paczce w naszym rejonie zawiązują się przyjaźnie.

Kim jest Wolontariusz/ka Szlachetnej Paczki i czym się zajmuje?

Wolontariusze Szlachetnej Paczki to te osoby, które są najbliżej potrzebujących. To właśnie oni spotykają się z rodzinami, poznają ich historie i – na ile to możliwe – wspierają ich w dążeniu do samodzielności. Wolontariusz/ka jest również łącznikiem między osobami w potrzebie a darczyńcami – to właśnie on/ ona przekazuje rodzinie paczki przygotowane przez darczyńców. W tych, często niełatwych, działaniach wolontariusz/ka nigdy nie jest sam/a. Ma wsparcie lidera/ki, a także zespołu wolontariuszy. Dobra atmosfera, wzajemne wsparcie i wymiana doświadczeń w rejonie pozwalają wspólnie mądrze pomagać. Wśród najważniejszych zadań wolontariuszy są:

  • Wdrożenie się w rolę i zadania poprzez uczestnictwo w warsztacie wdrożeniowym oraz zapoznanie się z e-learningami (e-learningi są dostępne na naszej platformie, masz do nich dostęp o każdej porze).

  • Praca z Rodziną – przed podjęciem decyzji o włączeniu Rodziny do Szlachetnej Paczki odbywasz z nią co najmniej dwa spotkania. To Ty również tworzysz anonimowy opis Rodziny, który widzą później Darczyńcy na stronie www oraz utrzymujesz kontakt z Darczyńcą/czynią, odpowiadając na pojawiające się pytania o potrzeby Rodziny.

  • Nasi Wolontariusze spotykają się z jedną Rodziną lub kilkoma – Ty decydujesz, na ile możesz się zaangażować.
  • Współtworzenie rejonu Paczki – poza pracą z Rodziną współpracujesz również z Liderem/ką rejonu oraz innymi Wolontariuszami w Twojej okolicy m.in. w przygotowaniu magazynu na Weekend Cudów.

Jak zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki?

Aby zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki należy wejść na stronę www.superw.pl lub www.szlachetnapaczka.pl, wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy oraz skontaktować się z lokalnym koordynatorem projektu i odbyć spotkanie i szkolenie wdrożeniowe.

Po zgłoszeniu zapraszamy na rozmowę, zawsze wszystko wyjaśniamy. Wpierw trzeba się zarejestrować poprzez stronę www.szlachetnapaczka.pl, rejon Zawiercie, Poręba ,Łazy. Później jest spotkanie, system e-learning i test oraz szkolenie w formie wdrożenia do roli wolontariusza. Nie ma się czego obawiać, każdy z nas przechodził przez ten proces szkolenia - informuje Szlachetna Paczka o. Zawiercie, Poręba, Łazy.

Jakie działania aktualnie dzieją się w Szlachetnej Paczce rejon Zawiercie, Poręba, Łazy?

Obecnie trwa budowanie bazy rodzin. Rodzinę może zgłosić placówka MOPS, oświatowa, firma, po prostu każdy. Można również zgłosić poprzez stronę www.szlachetnapaczka.pl /zgłoś rodzinę. Na chwilę obecną również trwa rekrutacja wolontariuszy. Kiedy rodziny, które zostaną włączone do projektu, zostaną sprawdzone, będzie otwarcie bazy, gdzie będzie można wybrać rodzinę i przygotować paczkę.

Twoje zaangażowanie to szansa dla potrzebujących z najbliższej okolicy, którzy bez Twojego wsparcia nie poradzą sobie. To dzięki Tobie poczują się dostrzeżeni, to dzięki Tobie otrzymają mądrą pomoc.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto